Edu Esports League to już od kilku lat najważniejsze akademickie rozgrywki esportowe w kraju. Teraz jednak ich znaczenie jeszcze wzrosło, a to za sprawą nawiązania współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym, który dołączył do projektu jako współorganizator. W ten właśnie sposób powstało AZS Edu Esports.

Na nowej nazwie jednak się nie kończy, bo zmieniły się też inne rzeczy. W czwartym sezonie udział będą mogły wziąć wszystkie uczelnie, przy których działają kluby AZS. Co ważne, uczestnictwo wiąże się z wyrobieniem legitymacji związku sportowego, dzięki której można zyskać ubezpieczenie NNW oraz zniżki u partnerów. Modyfikacje dosięgły także formatu, na co wpływ ma University Esports Masters, czyli swoista akademika Liga Mistrzów dla graczy League of Legends. Polskie na tej imprezie reprezentować będą najlepsze ekipy LoL-a właśnie z AZS Edu Esports, niemniej szczegóły poznamy dopiero za jakiś czas. Ale nie samą Ligą Legends człowiek żyje – studenci będą mogli rywalizować także w ramach Counter-Strike'a: Global Offensive.

Wszyscy zainteresowani udziałem w AZS Edu Esports mogą już teraz zapisać się pod tym adresem. Ilość czasu jest jednak ograniczona, bo proces rejestracyjny zakończy się 14 listopada. Więcej informacji na temat akademickich rozgrywek znaleźć można w mediach społecznościowych, tj. na oficjalnych profilach na Facebooku oraz Twitterze.