STS
for. Riot Games/Yicun Liu

Ćwierćfinaliści Worlds 2020 rozstają się z głównym trenerem

Po każdych Mistrzostwach Świata w League of Legends przychodzi pora na transfery. Jedni rozpoczynają współpracę, a inni ją kończą – w tej drugiej grupie znalazł się teraz trener JD Gaming. Yoon „Homme” Sung-young prowadził tę ekipę przez blisko 2,5 roku. Przygoda Homme z profesjonalną sceną League of Legends rozpoczęła się w 2012 roku, a aktywnym […]

Po każdych Mistrzostwach Świata w League of Legends przychodzi pora na transfery. Jedni rozpoczynają współpracę, a inni ją kończą – w tej drugiej grupie znalazł się teraz trener JD Gaming. Yoon „Homme” Sung-young prowadził tę ekipę przez blisko 2,5 roku.

Przygoda Homme z profesjonalną sceną League of Legends rozpoczęła się w 2012 roku, a aktywnym graczem pozostawał do lutego 2014 roku. Po drodze reprezentował chociażby MVP White i MVP Ozone, które później przemianowano na Samsung White. W tym czasie jego klubowymi kolegami byli m.in. Choi „DanDy” In-kyu, Gu „imp” Seung-bin czy Cho „Mata” Se-hyeong. W lutym 2014 roku Sung-young postanowił natomiast zająć się trenowaniem.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Najpierw współpracował ze wspomnianym już Samsung White, ale w grudniu 2014 przeniósł się do Chin, gdzie sprawował pieczę kolejno nad Vici Star Gaming, Vici Potential Gaming, Vici Gaming i Teamem WE, aż ostatecznie w maju 2018 został zatrudniony przez JD Gaming. Pod przewodnictwem Homme’a ekipa nie zdominowała co prawda chińskiej sceny, ale któż by tego oczekiwał? Niemniej przez prawie 2,5 roku JDG „pod batutą” Yoona Sung-younga raz wywalczyło mistrzostwo League of Legends Pro League, dwa razy stawało na drugim miejscu podium i raz ekipie tej przypadł w udziale brązowy medal.

Tegoroczne Worlds były jedynymi, na których JD wystąpiło pod opieką Homme’a. Zespół awansował do play-offów z drugiego miejsca w grupie (wyżej uplasowało się tylko DAMWON Gaming), by następnie zmierzyć się w ćwierćfinale z Suning. Trzecia reprezentacja chińskiej sceny League of Legends wygrała 3:1, eliminując JD Gaming, a następnie sama dotarła aż do finału zawodów.

Dalsze losy 35-letniego koreańskiego trenera League of Legends nie są znane. Na ten moment nic nie wskazuje na to, by miał kończyć karierę, ale nie ma także informacji na temat jego nowej drużyny.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Polska miksami stoi? Ruszają eliminacje do DreamHack Masters Winter 2020

Otwarte eliminacje to to, co tygrysy lubią najbardziej. Ogromna liczba spotkań i śledzenie informacji, czy któraś z rodzimych ekip CS:GO jakimś cudem...