Jesień na scenie League of Legends oznacza zakończenie sezonu, a co za tym idzie, początek okienka transferowego na esportowej scenie. Jednakże co można traktować za wyznacznik startu danego okienka i dlaczego? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące transferów i kontraktów danych zawodników znajdziemy w Global Contract Database.

CZYTAJ TEŻ:
Kto, skąd i dokąd – śledź transfery na scenie League of Legends

Globalna baza kontraktów, w skrócie GCD, to oficjalna lista Riot Games, skonstruowana w celu jawnego przekazywania ogólnych informacji na temat kontraktów profesjonalnych zawodników w LoL-u. Co konkretnie możemy w niej znaleźć? Między innymi szczegóły na temat tego, czy dana osoba jest rezydentem regionu, w którym obecnie rywalizuje, a także do kiedy obowiązuje kontrakt danej osoby. Większość z umów, które kończą się w tym roku, wygasną konkretnie 15 bądź też 16 listopada, dlatego też ten termin powszechnie uważany jest za start okienka transferowego.

GCD jest nieustannie aktualizowane przez Riot Games, które dzięki obecnie panującemu systemowi w profesjonalnym LoL-u, musi być praktycznie o wszystkim informowane przez organizację. Mowa tutaj o każdym nowym zawodniku, członku sztabu szkoleniowego, czy też o rozwiązaniu umowy z pracownikiem, który odpowiedzialny był mniej lub bardziej za dywizję League of Legends. Dzięki temu na podstawie Global Contract Database widzowie z całego świata trzymają rękę na pulsie i są świadomi niemalże każdego ruchu podczas karuzeli transferowej, która nieuchronnie się do nas zbliża.

Jak w takim razie można zasięgnąć informacji zawartych w GCD, by sprawdzić sytuację kontraktową w poszczególnych profesjonalnych drużynach League of Legends? To bardzo proste, wystarczy wejść w ten link.