STS
czekolad
fot. ESL

Czekolad trafi do LEC? Polski midlaner łączony z Excel Esport

Wygląda na to, że transferowa saga Pawła „Czekolada” Szczepanika dobiega końca. Jak donosi Pablo Suárez z portalu Esportmaniacos, jeden z najbardziej rzetelnych dziennikarzy zajmujących się transferami w świecie profesjonalnego LoL-a, midlaner AGO ROGUE w najbliższym sezonie League of Legends European Championship będzie występował w głównym składzie Excel Esport. Plotki dotyczące Czekolada mnożyły się w ostatnich […]

Wygląda na to, że transferowa saga Pawła „Czekolada” Szczepanika dobiega końca. Jak donosi Pablo Suárez z portalu Esportmaniacos, jeden z najbardziej rzetelnych dziennikarzy zajmujących się transferami w świecie profesjonalnego LoL-a, midlaner AGO ROGUE w najbliższym sezonie League of Legends European Championship będzie występował w głównym składzie Excel Esport.

Plotki dotyczące Czekolada mnożyły się w ostatnich dniach w zastraszającym tempie. Najpierw donoszono o zainteresowaniu Misfits Gaming (co zresztą prędko zostało zdementowane), później na horyzoncie pojawiło się TSM. Teraz z kolei słyszymy o Excel, ale tym razem transfer Polaka wydaje się o tyle bardziej prawdopodobny, że potwierdza go również Jacob Wolf – dziennikarz dysponujący ogromnymi kontaktami w świecie League of Legedns.


Śledź transfery na scenie League of Legends:


Jak widać, dużych organizacji zabiegających o Czekolada jest naprawdę sporo, co oznacza, że słynnej „Bestii z Barczewa” raczej nie zobaczymy w najbliższym sezonie Ultraligi. Szczepanik ma za sobą fantastyczny sezon – wiosną zdobył tytuł mistrza, a latem wicemistrza Polski. Wypadał też świetnie na scenie międzynarodowej – w spring splicie dotarł do półfinału European Masters, a w summer splicie poprawił ten wynik, wygrywając wraz z kompanami całe zawody.

Oprócz Czekolada z Excel łączony jest też Daniel „Dan” Hockley, do tej pory grający w akademii Fnatic. Jeśli plotki się potwierdzą, będziemy świadkami ogromnej rewolucji kadrowej w szeregach brytyjskiej organizacji. Jednak fani starego składu nie pozostaną z niczym. Jeśli doniesienia Suareza się potwierdzą, w składzie drużyny na 2021 ma pozostać duet z dolnej alejki – Patrik „Patrik” Jírů i Tore „Tore”  Hoel Eilertsen.

Tak, według plotek, ma wyglądać skład Excel Esport na spring split LEC 2021:

Daniel „Dan” Hockley
Paweł „Czekolad” Szczepanik
Patrik „Patrik” Jírů
Tore „Tore”  Hoel Eilertsen.
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Lwy poskromione – Wisła All in! wygrywa Nine to Five 5 i zgarnia 35 tysięcy dolarów!

Do dwóch razy sztuka! W sierpniu się nie udało, ale dziś Wisła All in! Games Kraków w końcu dopięła swego i sięgnęła po mistrzowski tytuł betway Nine...