Nie ulega wątpliwości, że rywalizacja K1ck Neosurf z AGO ROGUE to absolutnie najlepsze, co na ten moment może zaoferować widzom polska scena League of Legends. Nic zatem dziwnego, że to właśnie to spotkanie było najbardziej wyczekiwanym pojedynkiem od inauguracji Trinity Force Pucharu Polski. Z piątkowej batalii gigantów obronną ręką wyszli Paweł "Woolite" Pruski i kompani, zmuszając swoich konkurentów do przeprawy przez drabinkę przegranych.

Gracze RGO przystąpili do pojedynku z podopiecznymi Pawła "delorda" Szabli niezwykle zmotywowani. Na pewno ci mieli jeszcze w pamięci klęskę w wielkim finale minionego sezonu Ultraligi, jak również niedawną, oczywiście dużo mniej znaczącą, porażkę w pierwszych kwalifikacjach do trwającego turnieju. Sportową złość mistrzów European Masters było widać od pierwszych minut wieczornej konfrontacji. Choć przez dłuższą chwilę licznik zabójstw oscylował wokół remisu, to wielonarodowościowa piątka powoli budowała przewagę w złocie, by niedługo po pojawieniu się Barona z jego wzmocnieniem dokonać szturmu na bazę rywali i zakończyć pierwszą grę triumfem po zaledwie 27 minutach. Jeszcze bardziej jednostronna okazała się druga potyczka, bo w tej dosłownie wszystko układało się po myśli Pawła "Czekolada" Szczepanika i spółki. Bezradne przez całą rozgrywkę K1ck musiało ponownie skapitulować, ponownie po niemal dokładnie takim samym czasie od pojawienia się na serwerze.

CZYTAJ TEŻ:
Kto, skąd i dokąd – śledź transfery na scenie League of Legends

Zgodnie z oczekiwaniami potoczył się pierwszy piątkowy pojedynek, w którym Cream Real Betis, a więc drużyna trójki Polaków, podejmował 7more7. Przewaga międzynarodowego towarzystwa była widoczna gołym okiem, stąd wynik 2:0 z pewnością dobrze odzwierciedla wydarzenia, jakie miały miejsce na Summoner's Rifcie. Krzysztof "Kackos" Kubziakowski i partnerzy bez większego wysiłku zameldowali się więc w finale górnej części pucharowej drabinki, gdzie, już w formacie BO5, zagrają oni z AGO ROGUE. Mecz ten zaplanowano jednak dopiero na 13 listopada.

Oto wyniki wczorajszych spotkań:

6 listopada
17:00 Cream Real Betis 2:0 7more7 BO3
20:00 K1ck Neosurf 0:2 AGO ROGUE BO3

Dziś natomiast czeka nas kolejna odsłona walki w drabince przegranych. Tutaj nie ma już miejsca na błędy, czego na pewno świadoma jest cała czwórka zespołów, która dziś zaprezentuje się polskim kibicom. Arcytrudne zadanie czeka piratesports oraz Płonące Garnitury. Te formacje zmierzą się bowiem odpowiednio z K1ck i 7more7, a zatem nietrudno określić faworyta obu wieczornych potyczek. Niemniej nie można też całkowicie wykluczyć niespodzianek. Zawodnicy PG w poprzedniej rundzie wyrzucili przecież poza burtę turnieju Illuminar Gaming i dziś na pewno chcieliby "odstrzelić" kolejną bardziej doświadczoną ekipę.

Tak prezentują się dzisiejsze spotkania Trinity Force Pucharu Polski:

7 listopada
17:00 K1ck Neosurf vs piratesports BO3
20:00 7more7 vs Płonące Garnitury BO3

Wszystkie mecze Trinity Force Pucharu Polski będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games na Twitchu oraz YouTube. Czołowa trójka zawodów otrzyma nagrody z puli 50 tysięcy złotych – triumfator 28 tys., wicemistrz połowę tej kwoty, a pozostałe 8 tys. powędruje do brązowego medalisty.