fot. Rogue

Już oficjalnie: Rogue w 2021 bez Vandera

Nieoficjalne doniesienia sprzed kilku dni pozwoliły nam przygotować się na rozstanie Oskara „Vandera” Bogdana z Rogue, ale oficjalne oświadczenie organizacji i tak wbiło bolesną szpilkę w nasze serca. Niemniej co się stało, to się nie odstanie: rodzimy wspierający dziś żegna się z Łotrzykami. Niewykluczone, że w roli jego następcy jeszcze tej nocy zaprezentowany zostanie Adrian „Trymbi” Trybus, dotychczas zawodnik AGO ROGUE. A co z Vanderem? Nie ma się czym martwić, bo wszystko wskazuje na to, że 26-latek obronił swoje miejsce w League of Legends European Championship. Według Jacoba Wolfa, cenionego amerykańskiego dziennikarza, następnym przystankiem Bogdana będzie Misfits Gaming.

Dziękuję wam za wsparcie. Dobrze bawiłem się przez ostatnie dwa lata. Niezwykle cieszę się z wyrównanych meczów z G2 i mojego powrotu na Worlds. Powodzenia Rogue. Widzimy się w przyszłym roku – na gorąco stwierdził Vander, który w tym roku oprócz wspomnianego już awansu na mistrzostwa świata doprowadził swój zespół także do trzeciego miejsca w letnim splicie LEC. Warto jednak przypomnieć, iż nasz rodak swoją przygodę w barwach amerykańskiej organizacji rozpoczął od występów w jej akademii. Fatalna dyspozycja głównego składu Łotrzyków sprawiła jednak, iż jeszcze w 2019 do rywalizacji na najwyższym poziomie rozgrywkowym wystawiono właśnie graczy z Rogue Esports Club, którzy otrzymanej szansy nie zmarnowali. Projekt, którego pierwsze oblicze poznaliśmy w Ultralidze, z zaledwie jedną roszadą kadrową przekształcił się w byt najwyższej europejskiej klasy i bez dwóch zdań spora w tym zasługa także Vandera. Teraz przed Polakiem już jednak kolejne wyzwanie.

Przypomnijmy, iż Rogue dziś potwierdziło także pożegnanie z Finnem „Finnem” Wiestålem. Miejsce Szweda rzekomo ma zająć Andrei „Odoamne” Pascu, który ostatnie lata spędził w FC Schalke 04. Ten transfer, podobnie zresztą jak i wszystkie inne, będzie mógł zostać sfinalizowany najszybciej o 1 w nocy polskiego czasu, gdy wystartuje okienko transferowe na scenie League of Legends. My oczywiście nie zamierzamy kłaść się jeszcze do łóżek, więc gorąco zapraszamy do śledzenia najgłośniejszych potwierdzonych i niepotwierdzonych ruchów razem z nami.

Skład Rogue w przyszłym roku prawdopodobnie będzie wyglądać tak:

Andrei „Odoamne” Pascu
Kacper „Inspired” Słoma
Emil „Larssen” Larsson
Steven „Hans sama” Liv
Adrian „Trymbi” Trybus

Aktualne informacje o transferach na scenie League of Legends znajdziecie w tym miejscu:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Początek trzęsienia ziemi czy drobne odświeżenie składu? Finn rozstaje się z Rogue

Transferowa karuzela w europejskim League of Legends zaczyna kręcić się w najlepsze. Dziś bliskie sercom polskich kibiców Rogue ogłosiło, że rozstaje...