STS
fot. Riot Games/David Lee

Mistrzowie świata zatrzymują swojego wspierającego – BeryL z nowym kontraktem

Okienko transferowe w League of Legends to nie tylko nieustanne roszady pomiędzy drużynami, ale też walka o przedłużenie lub podpisanie nowych kontraktów z zawodnikami dotychczas reprezentujących barwy poszczególnych zespołów. Taką walkę musiało stoczyć chociażby DAMWON Gaming, czyli mistrz świata sezonu 2020, po wygaśnięciu umów dwóch swoich zawodników – Janga „Nuguriego” Ha-gwona oraz Cho „BeryLa” Geon-hee. Po części udało się tę walkę wygrać, bo dziś koreańska formacja ogłosiła ponowne zakontraktowanie swojego dotychczasowego wspierającego.

Tym samym w barwach DAMWON Gaming najprawdopodobniej zobaczymy co najmniej czwórkę zawodników, którzy wywalczyli mistrzostwo świata w tym roku. Wciąż ważne umowy mają Kim „Canyon” Geon-bu, Heo „Showmaker” Su oraz Jang „Ghost” Yong-jun.  A ponieważ BeryL podpisał nowy kontrakt na cały kolejny sezon, cała czwórka pozostanie pod banderą DWG co najmniej do 15 listopada 2021, według informacji zawartych w oficjalnej bazie danych kontraktów Riot Games.

Tak na chwilę obecną prezentuje się skład DAMWON Gaming:

Kim „Canyon” Geon-bu
Heo „Showmaker” Su
Jang „Ghost” Yong-jun
Cho „BeryL” Geon-hee

Co do wspomnianego wcześniej Nuguriego, sytuacja nie jest tak klarowna – o toplanera DAMWON walczy wiele formacji pochodzących nie tylko z LCK, ale też LPL. Jak informuje FOMOS, jeden z uczestników chińskich rozgrywek League of Legends prowadził rozmowy dotyczące sprowadzenia 21-latka, lecz po zatrzymaniu pracownika odpowiedzialnego za finanse w tej drużynie w związku z kradzieżami negocjacje stały się problematyczne. Sam Nuguri ma być jednym z najbardziej rozchwytywanych graczy na koreańskiej scenie, a jego pensja – jedną z najwyższych w lidze, tylko za Lee „Fakerem” Sang-hyeokiem.


Śledź międzysezonową karuzelę transferową z Cybersport.pl:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Siedmiu zaczyna, a ilu przejdzie dalej? Dziś drugie play-iny eliminacji do First Strike

Mozolnie przebiegają te eliminacje do europejskiego First Strike w VALORANTA, ale nie martwcie się – koniec coraz bliżej. Już dziś o przepustkę do trz...