fot. twitter.com/DRXGlobal

Gruntowne zmiany w szeregach ćwierćfinalisty Worldsów. DRX prezentuje skład na sezon 2021

Ćwierćfinał mistrzostw świata w League of Legends dla zdecydowanej większości organizacji byłby spełnieniem marzeń. Inaczej do tematu podchodzą jednak włodarze DRX, bo ci zdecydowali się zdecydowanie przebudować skład swojej dywizji League of Legends. Z tegorocznej ekipy w drużynie ostali się tylko nieliczni.

Jednym ze szczęśliwców jest dżungler formacji występującej na co dzień w League of Legends Championship Korea, Hong „Pyosik” Chang-hyeon. 20-latek z wicemistrzem Korei jest związany zresztą kontraktem aż do końcówki 2022 roku i na razie wszystko wskazuje na to, iż wobec niego przygotowane są raczej długoterminowe plany. Tak czy siak Pyosik będzie musiał uczyć się gry właściwie od nowa – nie tylko z uwagi na posezonowe spore zmiany w mecie LoL-a, ale przede wszystkim z uwagi na obecność u jego boku całkowicie nowych kompanów. No może z wyjątkiem Songa „SOLCY” Su-hyeonga (wcześniej znanego jako Quad), który wystąpił w barwach DRX w trzech spotkaniach podczas wiosennego splitu LCK. Teraz jednak ma odegrać w zespole dużo poważniejszą rolę, wszak dziś ogłoszono, że będzie on podstawowym midlanerem ekipy.

Jeśli chodzi o górną alejkę, DRX stawia na absolutnie nowe twarze – tak, dobrze przeczytaliście – twarze, bo na razie włodarze klubu nie określają który z nowych nabytków będzie podstawowym toplanerem. O miejsce w pierwszej piątce powalczą zatem Yoon „Destroy” Jeong-min oraz Hwang „Kingen” Seong-hoon. Pierwszy z wymienionych graczy ostatnie miesiące spędził w drużynie występującej w Challengers Korea, natomiast drugi z nich miniony rok rozegrał pod banderą Bilibili Gaming, czyli formacji z LPL. Skład DRX uzupełniają dwaj zawodnicy z akademii – Jeong „BAO” Hyeon-woo oraz Son „Rebeca” Min-woo (do tej pory występujący się pod nickiem Pleata). Dla ćwierćfinalisty Worlds 2020 będzie to prawdziwy zastrzyk świeżej krwi, wszak duet z dolnej części mapy tworzą odpowiednio 19 i 18-latek. Funkcję głównego szkoleniowca nadal pełnić będzie Kim „cvMax” Dae-ho.

Tak prezentuje się skład DRX na przyszły sezon w League of Legends: 

Yoon „Destroy” Jeong-min
Hwang „Kingen” Seong-hoon
Hong „Pyosik” Chang-hyeon
Song „SOLCA” Su-hyeong
Jeong „BAO” Hyeon-woo
Son „Rebeca” Min-woo
Kim „cvMax” Dae-ho

Więcej informacji dotyczących międzysezonowych transferów na scenie League of Legends znajdziecie w poniższym artykule:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Blajer wygrywa trzecią turę POLISH ESPORT CUP. Zaczynają się finały CS:GO i Rainbow Six

W przypadku zawodów Assetto Corsa w trzeciej turze POLISH ESPORT CUP wielkiego zaskoczenia nie ma – Dominik Blajer przypieczętował zdobycie mistrzowsk...