Na dwa dni przed startem europejskiego VALORANT First Strike włodarze FunPlus Phoenix znaleźli wreszcie odpowiednią osobę do pełnienia funkcji trenera. Od teraz stanowisko to zajmować będzie Ivan "Johnta" Shevtsov, którego na pewno bardzo dobrze kojarzą osoby związane ze sceną Counter-Strike'a.

33-letni Ukrainiec przez wiele lat związany był właśnie z CS-em – najpierw jako zawodnik, a potem także jako szkoleniowiec. W tej drugiej roli największe sukcesy odnosił on jako głównodowodzący HellRaisers, które za jego kadencji dwukrotnie wystąpiło na Majorze, raz zdobywając nawet status legendy! Zawodnicy Shevtsova odnosili również inne sukcesy, takie jak półfinał V4 Future Sports Festival 2018 czy też miejsce w czołowej szóstce finałów ESL Pro League Season 6. Co ciekawe, w tamtym okresie jednym z podopiecznych ukraińskiego trenera był jego rodak, Kirill "ANGE1" Karasiow.

CZYTAJ TEŻ:
W 2021 roku po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Świata w VALORANTA

Obaj panowie teraz spotkają się ponownie, jednakże już pod banderą FunPlus Phoenix, które obecnie zaliczane jest do absolutnej czołówki europejskiej sceny VALORANTA i, co ciekawe, w swojej krótkiej historii nigdy jeszcze nie zajęło miejsca poniżej podium. Niemniej czasu na przywitanie nie będzie zbyt dużo, bo już w najbliższy piątek zespół rozpocznie swoją przygodę z First Strike. Pierwszą przeszkodą na drodze nowych podkomendnych Johnty będą nolpenki, których członkiem jest m.in. Aleksander "zeek" Zygmunt.

Skład podległej FunPlus Phoenix dywizji VALORANTA prezentuje się następująco:

  • Pontus „Zyppan” Eek
  • Johan „Meddo” Renbjörk Lundborg
  • Tobias „shadow” Flodström
  • Kirill „ANGE1” Karasiow
  • Andrey „Shao” Kiprsky
  • Ivan "Johnta" Shevtsov – trener