Piątek był dniem ćwierćfinałów europejskiej dywizji DreamHack Masters Winter 2020. Jako pierwsze w najlepszej czwórce turnieju zameldowały się GODSENT oraz mousesports, a po drugim bloku spotkań uczyniły to również Astralis i FURIA Esports.

Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że w składzie półfinalistów trzy pozycje nie stanowią większego zaskoczenia. Przekornie zacznijmy zatem od drużyny, która swoją przygodę ze zmaganiami, kierując się logiką, miała zakończyć w 1/4 finału, ale sprawiła ogromną niespodziankę i dalej liczy się w walce o zwycięstwo. Mowa o GODSENT – formacja niemająca wielkiego obycia turniejowego ze swoim nowym prowadzącym, Luką "emim" Vukoviciem, w fazie grupowej pokonała Astralis, a dzisiaj w trzech mapach odprawiła z kwitkiem inną duńską potęgę, Heroic. W równolegle trwającym meczu mousesports poradziło sobie z Cloud9 i jutro zawalczy o finał właśnie z podopiecznymi Jonatana "Devilwalka" Lundberga.

Spośród wszystkich ćwierćfinałowych pojedynków najwięcej emocji wywoływał ten pomiędzy Gambit Esports i Astralis. Gracze rosyjskiej organizacji ostatni raz przegrali jeszcze w październiku, a podczas samego DreamHacka Masters Winter zademonstrowali moc w starciach przeciwko Complexity czy Cloud9. Tej mocy zabrakło natomiast w konfrontacji z Duńczykami, którzy ani na Vertigo, ani na Inferno nie musieli drżeć o końcowy wynik. W jeszcze pewniejszym stylu do następnej rundy przedarli się Brazylijczycy z FURII Esports. Complexity Gaming po hitowym transferze z udziałem Justina "jks-a" Savage'a nie może złapać równej formy, czego dowodem jest także gładka porażka z północnoamerykańskimi konkurentami.

Wyniki ćwierćfinałów DreamHack Masters Winter 2020: 

4 grudnia
13:00 Heroic 1:2 GODSENT Inferno 10:16
Vertigo 16:14
Train 10:16
13:00 mousesports 2:0 Cloud9 Nuke 16:12
Inferno 16:12
16:30 Gambit Esports 0:2 Astralis Vertigo 9:16
Inferno 12:16
16:30 FURIA Esports 2:0 Complexity Gaming Mirage 16:8
Nuke 16:6

Jutro przyjdzie czas na mecze półfinałowe imprezy. O 13:00 w akcji zobaczymy GODSENT i mousesports, zaś po nieco ponad trzech godzinach na serwerze powinni stawić się przedstawiciele Astralis oraz FURII Esports. Wszystkie pojedynki wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji DreamHack Masters Winter 2020 zapraszamy do naszej relacji.