O ile w Ameryce Północnej trudno wskazać jakiegoś dominatora, tak europejska scena VALORANTA już od dawna ma głównego kandydata do kolejnych mistrzowskich tytułów. Jest nim oczywiście G2 Esports, ekipa Patryka "paTiTka" Fabrowskiego, która w roku 2020 wygrała niemal wszystko, co wygrać się dało. Niemal.

Ogromnym rozczarowaniem dla międzynarodowego składu był bowiem występ na VALORANT First Strike – paaTiTek i spółka przystępowali do tego turnieju jako murowani faworyci, ale niespodziewanie polegli w półfinale z późniejszymi triumfatorami z Teamu Heretics. Nikt chyba jednak nie spodziewał się, że to niepowodzenie pociągnie za sobą jakiekolwiek daleko idące konsekwencje, zwłaszcza w obliczu wcześniej dominacji. Jak jednak twierdzi francuski dziennikarz, Guillaume „neL” Canelo, w szeregach G2 dojdzie do pewnych przetasowań, których ofiarą ma paść dwóch członków ekipy.

Na wylocie mają znajdować się Jacob "pyth" Mourujarvi oraz Davidp "davidp" Prins – Szwed członkiem drużyny jest od końcówki czerwca, Belg natomiast początkowo był tylko testowany, jednakże ostatniego dnia lipca otrzymał stały angaż. Duet ten przyczynił się do triumfów zespołu m.in. podczas sześciu imprez cyklu VALORANT IGNITION SERIES, teraz jednak wiele wskazuje, że jego czas dobiegł końca. Wszystko dlatego, że skład ma poszukiwać prawdziwego lidera, który przejąłby obowiązki taktyczne Oscara "mixwellaa" Cañellasa. Ponadto docelowo Fabrowski i jego koledzy mają w najbliższej przyszłości na stałe przenieść się do Berlina, co ułatwiłoby wspólne treningi oraz funkcjonowanie.

Jeżeli powyższe informacje potwierdzą się, skład G2 Esports będzie prezentować się następująco:

  • Oscar „mixwell” Cañellas
  • Patryk „paTiTek” Fabrowski
  • Ardis „ardiis” Svarenieks

AKTUALIZACJA: Po kilku godzinach neL zamieścił aktualizację swojego wpisu. Wynika z niej, że pierwotnie pyth został zaoferowany kilku ekipom i był bliski przenosin do Guild Esports. Najwyraźniej jednak sprawy przybrały inny obrót, bo według Canelo Szwed ma ostatecznie zachować miejsce w składzie G2, co oznacza, że jedynym graczem, który opuściłby ekipę, byłby davidp.