fot. O'Gaming

Polska kolonia w Misfits! Agresivoo i Vander zagrają w spring splicie LEC

Kolejny uczestnik League of Legends European Championship ujawnia swój skład na zbliżający się sezon! Tym razem wiadomości płyną z obozu Misfits Gaming, które zdecydowało się na przebudowę kadrową.

Trzon zespołu nadal będą stanowić Iván „Razork” Díaz i Kasper „Kobbe” Kobberup, których ogłoszono oficjalnie już jakiś czas temu. Oprócz nich w składzie zobaczymy francuskiego midlanera Vincenta „Vetheo” Berrié, czeskiego supporta Petra „Denyka” Haramacha, koreańskiego toplanera Shina „HiRita” Tae-mina i, przede wszystkim, dwóch Polaków – Oskara „Vandera” Bogdana i Tobiasza „Agresivoo” Cibę. Pieczę nad formacją sprawować będzie potężny sztab szkoleniowy, prowadzony przez Adriana „hatchy’ego” Widerę. Oprócz niego w roli trenerów zobaczymy Iliasa „Enatrona” Theodorou i Alexandra „Candyflossa” Cartwrighta.

Co ciekawe, nie podano oficjalnej informacji o tym, który z zawodników wystąpi w roli podstawowego supporta i toplanera. Plotki głoszą, że w obu rolach palma pierwszeństwa należy się Polakom, ale w tym momencie to jedynie spekulacje.

Choć cały roster na papierze nie prezentuje się jak poważny kandydat do walki o mistrzostwo Starego Kontynentu, to z pewnością nie można jej odmówić potencjału. Zespół prawdopodobnie celować będzie w awans do play-offów i walkę o trzecie lub czwarte miejsce na koniec sezonu.

Odświeżone Misfits to przede wszystkim ekscytująca mieszanka doświadczenia ze świeżą krwią. Kobbe i Vander będą mieli okazję, by wykształcić kolejne pokolenie graczy. Vetheo i Agresivoo z pewnością mają potencjał, by liczyć się w walce o tytuł „Rookie of the split”, a wciąż młody Razork będzie miał okazję, by udowodnić swoją wartość.

Jednak jak zwykle w przypadku nowych, niezgranych ze sobą składów, istnieje spore ryzyko, że zanim drużyna „zaskoczy”, potrzeba będzie dłuższa współpraca. Nie należy mieć więc wobec Misfits wysokich oczekiwań na początku wiosennego splitu, a pełny potencjał zespołu ujrzymy dopiero, kiedy debiutanci złapią trochę ogrania na większej scenie, a cała drużyna wypracuje swój własny styl.

Tak prezentuje się nowy skład Misfits:

Misfits Tobiasz „Agresivoo” Ciba
Shin „HiRit” Tae-min
Iván „Razork” Díaz
Vincent „Vetheo” Berrié
Kasper „Kobbe” Kobberup
Petr „Denyk” Haramach
Oskar „Vander” Bogdan
Adrian „hatchy” Widera


Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wicemistrzowie Chin zatrudniają wicemistrza świata

Niedawno informowaliśmy o rozstaniu Suning ze swoim głównym trenerem, Shihem "Chashao" Yi-Hao. 30-latek po trzech splitach w League of Legends Pro Lea...