fot. ESL/Stephanie Lieske

Av3k poza top 10 finałów Quake Pro League Stage 1, dziś poznamy zwycięzcę

Pierwszy etap Quake Pro League Season 1 to dla Macieja „Avka” Krzykowskiego prawdziwy emocjonalny rollercoaster. Polski zawodnik zaczął go świetnie i w pewnym momencie przewodził nawet regionalnej dywizji, potem jednak przyszła przymusowa przerwa, po której nie prezentował się on już tak dobrze i ostatecznie zakończył fazę zasadniczą na szóstym miejscu.

Z tego też powodu reprezentant Endpoint CeX swoją przygodę z turniejem finałowym zaczął już w pierwszej jego rundzie. W niej też poniósł swoją pierwszą porażkę, uznając wynikiem 1:2 wyższość pochodzącego z Brazylii Filipe „nosfy” Barbosy, spadając tym samym do dolnej drabinki. Tam Krzykowski nie miał już miejsca na błędy, ale ten nóż na gardle zdawał się wpływać na niego motywująco, bo Av3k zręcznie rozprawił się z Mosesem „psygibem” Salasem, triumfując 2:0. Niestety na tym wyczyny naszego rodaka zakończyły się, bo w drugiej rundzie drabinki przegranych uległ on 1:2 Davidowi „ZenAku” Addatiemu, tym samym kończąc zawody na miejscach 13-16.

Dziś ostatni dzień rywalizacji, podczas którego o mistrzowski tytuł powalczy sześciu pozostałych w grze zawodników. Co ciekawe, tylko jeden z nich reprezentuje północnoamerykańską scenę – mowa tutaj o triumfatorze pierwszego sezonu Pro Ligi, Shane „raphie” Hendrixsonie z Teamu Liquid, który niedzielne zmagania w drabince górnej rozpocznie od potyczki z Adriánem „RAISYM” Birgánym. Równolegle swój pojedynek rozgrywać będą również Marco „vengeurR” Ragusa oraz Marcel „k1llsen” Paul. Na tym jednak nie koniec, bo na swoich rywali w dolnej drabince pozostają niemający już buforu bezpieczeństwa Alexei „cYpheR” Yanushevsky i Alexander „BaSe” Rybin.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

13 grudnia
14:00 vengeurR vs k1llsen BO3
15:15 rapha vs RAISY BO3
16:30 TBD vs cYpheR BO3
17:45 TBD vs BaSe BO3
19:00 finał drabinki wygranych BO3
20:15 6. runda drabinki przegranych BO3
21:30 finał drabinki przegranych BO3
22:45 wielki finał BO3

Wybrane mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Łączna pula nagród finałów pierwszego etapu Quake Pro League Season 2 wyniesie 100 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Izako Boars i Case Esports w play-offach Esport Tour PRO. Znamy pary półfinałowe

Po grupie A na Esport Tour PRO Winter przyszła pora rozstrzygnąć sytuację w drugim zbiorze. W nim oglądaliśmy już prawdziwą mieszankę drużyn z Polski...