Gdy w listopadzie 2019 roku Blizzard oficjalnie zapowiedział nadejście Overwatcha 2, w społeczności czuć było spore zainteresowanie. Nikt wówczas nie spodziewał się, że prace nad drugą odsłoną serii sprawią, że rozwój części pierwszej zostanie niemal całkowicie zahamowany.

Ale na dobrą sprawę tak się właśnie stało, bo od czasu wspomnianej zapowiedzi otrzymaliśmy zaledwie jedną postać, Echo, która na serwerach publicznych zameldowała się w kwietniu tego roku. Jeszcze dłużej przyszło nam czekać na nową mapę. Ostatnią jak dotychczas areną była bowiem Havana, której premiera miała miejsce... w maju 2019 roku. Dziewiętnaście długich miesięcy bez nowej mapy – ale wreszcie możemy zakończyć to odliczanie, bo dziś niespodziewanie na PST zadebiutowała Kanezaka. Nowe pole walki ulokowane jest w okolicach dobrze znanej wszystkim Hanamury, aczkolwiek przygotowano je z myślą tylko o trybie Deathmatch FFA.

Na ten moment nie wiadomo, jak długo Kanezaka będzie testowana i kiedy twórcy umieszczą ją na serwerach publicznych. Warto natomiast wspomnieć, że będzie to już trzecia mapa przeznaczona do trybu DM – poza nią znajdziemy jeszcze dodane w 2017 roku Château Guillard oraz opublikowaną rok później Petrę.