AVEZ Esport nie ustaje w próbach zawojowania sceny Rainbow Six: Siege. Rodzima organizacja dziś zaprezentowała swój nowy skład, który już niedługo przywdzieje jej barwy podczas ruszającego w najbliższy czwartek Polish Cup Winter 2021.

Popularne Ośmiornice tym razem nie budowały jednak ekipy od zera, a postawiły na zespół istniejący już wcześniej, kontraktując zawodników występujących pod nazwą Amba Fatima. Karol "TheTiger" Kudrycki i jego koledzy jako AF brali udział m.in. w POLISH ESPORT CUP, aczkolwiek nie odnieśli tam większych sukcesów. O wiele lepiej poszło im podczas eliminacji do Polish Cup, bo w trzeciej ich odsłonie pokonali m.in. PRIDE i tym samym zapewnili sobie awans do fazy zasadniczej, w której trakcie rywalizować będą m.in. z XPG Invictą, devils.one i Homeless.

Nowy skład AVEZ Esport prezentuje się następująco:

  • Alek "A7s0n" Filipczuk
  • Karol "TheTiger" Kudrycki
  • Damian "Praz" Pawlik
  • Jan "Malczyn" Małczyński
  • Jakub "Paladyn" Balcerek

Jest to już drugie podejście AVEZ do rywalizacji w grze Ubisoftu. Pierwsze, które zapoczątkowano w kwietniu, nie przyniosło zbyt wielu sukcesów. Karol „Janko” Gabryluk i spółka otrzymali co prawda bezpośrednie zaproszenie do Polish Masters 2020, ale nie potrafili go należycie wykorzystać i z szesnastoma punktami na koncie zajęli trzecie od końca miejsce, nie uzyskując przepustki do play-offów. Co prawda w międzyczasie udało im się dostać do European Open Clash, ale z turniejem tym pożegnali się już po pierwszym meczu.