Zaledwie tydzień dzieli nas od rozpoczęcia wiosennej odsłony League of Legends Champions Korea. Najlepsze południowokoreańskie drużyny i zawodnicy walkę o mistrzowski tytuł zaczną 13 stycznia 2021 roku. Jakie mecze czekają nas w pierwszej rundzie?

Na brak interesujących pojedynków w inauguracyjnej kolejce LCK 2021 Spring nie będziemy mogli narzekać. Zmagania otworzy rywalizacja Gen.G z KT Rolster. Pierwsza z wymienionych formacji ma za sobą raczej spokojną przerwę międzysezonową, za to w obozie KT działo się zdecydowanie więcej. Nowi gracze pojawili się w zasadzie na każdej możliwej pozycji. Tego samego dnia na Summoner's Rifcie spotkają się również T1 i Hanwha Life Esports. Zmian dokonały obie te drużyny, wszak T1 ściągnęło do swojego sztabu szkoleniowego byłych członków DAMWON Gaming, czyli tegorocznych zwycięzców Worlds 2020, natomiast HLE zatrudniło m.in. Jeonga "Chovy'ego" Ji-hoona i Kima "Defta" Hyuk-kyua.

CZYTAJ TEŻ:
Rok 2021 ostatnim tańcem Fakera?

A co z występami DAMWON? I tę formację zobaczymy w pierwszej rundzie LCK 2021 Spring. Aktualni mistrzowie świata w piątek staną w szranki z T1, natomiast dwa dni później zmierzą się z Nongshim RedForce. Niedzielny pojedynek będzie zatem swoistym rewanżem za niedawny finał KeSPA Cup, w którym to DWG zatriumfowało 3:0.

Harmonogram pierwszej rundy LCK 2021 Spring:

Środa, 13 stycznia
TBA Gen.G vs KT Rolster BO3
TBA T1 vs Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports BO3
Czwartek, 14 stycznia
TBA Nongshim RedForce vs Liiv SANDBOX BO3
TBA DRX vs Afreeca Freecs BO3
Piątek, 15 stycznia
TBA Fredit BRION vs Gen.G BO3
TBA DAMWON Gaming vs T1 BO3
Sobota, 16 stycznia
TBA Liiv SANDBOX vs KT Rolster BO3
TBA Hanwha Life Esports Hanwha Life Esports vs DRX BO3
Niedziela, 17 stycznia
TBA Nongshim RedForce vs DAMWON Gaming BO3
TBA Afreeca Freecs vs Fredit BRION BO3

Harmonogram fazy zasadniczej LCK 2021 Spring: