STS
Fnatic Klaj - IEM Katowice 2016
fot. ESL/Adela Sznajder

Oto pierwszy element nowego AGO ROGUE. Były gracz Fnatic trenerem drużyny

AGO ROGUE może bardzo miło wspominać ubiegły rok. Formacja w Ultralidze zajęła pierwsze i drugie miejsce, zaś w ramach European Masters raz dotarła do półfinału, a później zatriumfowała w zmaganiach. Udane występy ekipy sprawiły, że jej członkowie otrzymali oferty od innych drużyn, z których postanowili skorzystać. Przed działaczami zespołu stało więc niełatwe zadanie odbudowania go […]

AGO ROGUE może bardzo miło wspominać ubiegły rok. Formacja w Ultralidze zajęła pierwsze i drugie miejsce, zaś w ramach European Masters raz dotarła do półfinału, a później zatriumfowała w zmaganiach. Udane występy ekipy sprawiły, że jej członkowie otrzymali oferty od innych drużyn, z których postanowili skorzystać. Przed działaczami zespołu stało więc niełatwe zadanie odbudowania go przed kolejnym sezonem. Dziś poznaliśmy pierwszy element tej układanki.

Pieczę nad formacją będzie sprawował Johan „Klaj” Olsson. Szwedowi zdecydowanie nie można odmówić doświadczenia w roli gracza. 24-latek w przeszłości reprezentował chociażby barwy MeetYourMakers, Fnatic, Paris Saint-Germain czy Movistar Riders. Olsson na swoim koncie ma nawet kilka występów w najwyższej europejskiej klasie rozgrywkowej, a ponadto może pochwalić się grą przed polską publicznością podczas Intel Extreme Masters Katowice. W 2016 razem z pomarańczowo-czarnymi dotarł aż do finału zawodów w Spodku, gdzie musiał uznać wyższość SK Telecom T1.

Przygodę trenerską zaczął jednak dopiero w sierpniu 2020 roku, kiedy zasilił szeregi ad hoc gaming. Pod batutą Klaja AHG odniosło tylko dwa zwycięstwa i ostatecznie w ramach Prime League Pro Division Grand Final uplasowało się dopiero na 6. miejscu.

Na ten moment skład RGO nie jest znany, jednak można przypuszczać, że w najbliższych dniach włodarze drużyny będą odsłaniać kolejne karty. Czy nowa wersja AGO ROGUE zdoła dorównać tej z 2020 roku? O tym przekonamy się już za kilka tygodni, kiedy powróci Ultraliga.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mouz definitywnie żegna się z Illuminar. "Jestem zmotywowany i gotowy na rozpoczęcie nowego rozdziału"

Pod koniec ubiegłego roku włodarze Illuminar Gaming zaskoczyli wszystkich i ogłosili gruntowną przebudowę swojego składu CS:GO. W wyniku tego wszyscy...