STS
fot. Riot Games

Znamy umiejętności nowego bohatera w LoL-u – Viego

Kilkadziesiąt minut po zakończeniu streamu Riot Games z okazji rozpoczęcia sezonu 2021 w League of Legends wreszcie poznaliśmy oficjalnie umiejętności najnowszej postaci w grze, czyli Viego, Zniszczonego Króla. Choć pierwsze informacje na jego temat pojawiły się jeszcze w grudniu zeszłego roku, to dopiero dziś twórcy gry przedstawili umiejętności nowego bohatera. Dżungler ten być może spodoba się zwłaszcza tym, którzy tęsknią za starym Mordekaiserem, mogącym kontrolować zabitych wrogów. Viego ma podobną zdolność, aczkolwiek działa ona nieco inaczej.

Pełny opis umiejętności możecie przeczytać poniżej:

 • Bierna – Dominacja Suwerena

  Viego może na krótko zawładnąć ciałem wrogiego bohatera, którego pomógł zabić, lecząc się przy tym o pewien procent jego maksymalnego zdrowia. Podczas zawładnięcia cudzym ciałem Viego korzysta z przedmiotów, ataków i umiejętności (poza superumiejętnością) zgładzonego wroga, ponadto zyskuje darmowe użycie swojej superumiejętności, Łamacza Serc. Podczas używania cudzego ciała Viego zyskuje też dodatkową prędkość ruchu, jeśli porusza się w kierunku wrogich bohaterów.

 • Q – Ostrze Zniszczonego Króla

  Biernie: ataki Viego zadają obrażenia odpowiadające pewnemu procentowi aktualnego zdrowia celu w ramach dodatkowych obrażeń przy trafieniu. Gdy Viego atakuje wroga, którego ostatnio trafił umiejętnością, cios jest podwójny. Drugie uderzenie, zamiast zadawać zwykłe obrażenia, wysysa zdrowie z celu, nakłada efekty przy trafieniu, możliwe jest też zadanie trafienia krytycznego. Ten bierny efekt działa też podczas używania ciała wroga.

  Użycie: Viego wykonuje swoim mieczem pchnięcie w przód, zadając obrażenia wszystkim trafionym wrogom.

 • W – Widmowa Paszcza

  Viego kumuluje mgłę, a następnie doskakuje w przód i ciska nią, ogłuszając i raniąc pierwszego trafionego wroga. Czas ogłuszenia i zasięg podmuchu mgły zwiększają się wraz z czasem ładowania, zadawane obrażenia i dystans doskoku pozostają bez zmian.

 • E – Ścieżka Przerażenia

  Viego rozciąga chmurę Czarnej Mgły wokół znajdującego się w pobliżu muru. Będąc we mgle, Viego zyskuje kamuflaż, a także prędkość ataku i prędkość ruchu.

 • R – Łamacz Serc

  Viego opuszcza ciało, w którym akurat przebywa, i teleportuje się w przód, atakując znajdującego się w zasięgu wroga z najniższym poziomem zdrowia i zadając mu dodatkowe obrażenia zależne od jego brakującego zdrowia. Pozostali wrogowie znajdujący się w zasięgu zostają odrzuceni.

Prezentację wideo wszystkich zdolności Viego możecie obejrzeć pod tym adresem. Zniszczony Król będzie dostępny na serwerach live gry jeszcze w tym miesiącu, najprawdopodobniej kilka dni po wejściu patcha 11.2.

CZYTAJ TEŻ:
Cztery nowe postacie, co najmniej 140 nowych skórek i wiele więcej. Co zobaczymy w 2021 roku w LoL-u?
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cztery nowe postacie, co najmniej 140 nowych skórek i wiele więcej. Co zobaczymy w 2021 roku w LoL-u?

Dzisiaj rozpoczyna się oficjalnie sezon 2021 w League of Legends. Z tej okazji Riot Games przygotowało wideo, w którym opowiedziało o zmianach i nowoś...