Nieustannie pojawiają się prezentacje kolejnych składów grających w czołowych regionalnych rozgrywkach League of Legends w Europie. Razem z nimi dowiadujemy się o kolejnych Polakach, którzy zdecydowali się powalczyć o European Masters za granicą. Dziś na przykład dowiedzieliśmy się o dołączeniu Roberta "Bulleta" Pruchniewskiego do Outplayed, ale nie jest to jedyna wieść dotycząca Polonii LoL-a na Starym Kontynencie.

CZYTAJ TEŻ:
Kolejny ultraligowy weteran szuka szczęścia za granicą! Outplayed nowym-starym domem Bulleta

Kilka godzin temu poznaliśmy bowiem dwa ostatnie składy uczestników Dutch League, czyli rozgrywek najwyższego szczebla League of Legends w Holandii. I w obu tych składach możemy znaleźć polskie akcenty – w szeregach LowLandLions zobaczymy nawet dwóch naszych rodaków. W dżungli LLL zagra Dawid "Yuta" Wyskiel, natomiast na dolnej linii zobaczymy Damiana "damiena" Filipowa, do niedawna znanego pod pseudonimem defles. – Uważam, że ciągle mogę być dobrym graczem tylko potrzebuje zrobić przysłowiowy "krok w tył" i zacząć jeszcze raz. Jestem pewny, że trener jak i struktura LLL mi w tym pomoże. Nie ma już deflesa, jest damian/damien – oznajmił 21-latek za pośrednictwem swojego Twittera.

Skład LowLandLions na Dutch League 2021 Spring:

Luca "Looca" Hansen
Dawid "Yuta" Wyskiel
Max "sumi" de Beer
Damian "damien" Filipow
Fabian "Seal" de Lint
Fayan "Gevous" Pertijs

Trzecim Polakiem, który powalczy o mistrzostwo Holandii, jest Kamil "Piwek" Staroń, którego mieliśmy okazję oglądać m.in. w ramach drugiego sezonu Ligi Grimorr oraz rozegranej pod koniec października OMEN & Intel Kuźni Talentów. Dołączył on do mCon Rotterdam, które posiada znacznie bardziej zróżnicowany narodowościowo skład, bo u boku Polaka zobaczymy Holendra, Rosjanina oraz dwóch Belgów.

Skład mCon Rotterdam na Dutch League 2021:

Adam "Rayzorac" Chinkhoyev
Xavier "Valyrian" Hélin
Peter "Dragflick" Dekker
Kamil "Piwek" Staroń
Andrei "Nojoy" Rakitin
Aleksei "Ferion" Skobtsov

Wiosenny split Dutch League wystartuje 12 stycznia o godzinie 19:00. Już w meczu otwierającym będziemy mogli zobaczyć w akcji zespół Piwka, który podejmie Dynasty. Inauguracyjny dzień zmagań zakończy natomiast pojedynek LowLandLions z Echo Zulu. 13 stycznia z kolei czeka nas pierwszy polsko-polski pojedynek – LLL i mCon zmierzą się o godzinie 20:00.