Wczoraj rozegrana została już kolejna przygotowana z myślą o streamerach impreza spod szyldu Twitch Rivals. Chętni mierzyli się ze sobą w ramach Call of Duty: Warzone, a wśród nich nie zabrakło oczywiście kojarzonego z tą produkcją Piotra "izaka" Skowyrskiego.

Tym razem partnerem 33-latka był Marcin "Rocket" Stasiak, chociaż nie byli to jedyni przedstawiciele naszego kraju, bo na liście uczestników można było znaleźć m.in. znanego z Afromentalu Wojciecha "Łoza" Łozowskiego. Niemniej koniec końców to właśnie izak oraz Rocket stworzyli w pełni polski duet, który wypadł najlepiej, finiszując na 14. pozycji na 66 możliwych, za co otrzymali oni 1 tysiąc z 75 tysięcy dolarów, które znalazły się w łącznej puli nagród. – 14. miejsce w Twitch Rivalas i 7. pozycja pod względem fragów. Jestem mega zadowolony, chociaż zawsze mogło być lepiej. Na pewno należą się podziękowania dla Rocketa za wspólną gre! Gratulacje wszystkim Polakom i polskim teamom w rywalizacji! [...] Dziękuje, że przy tych wszystkich wydarzeniach z ostatnich dni, tyle ludzi nam kibicowało i wspierało. To było dla mnie mega ważne, bo po tej pierwszej gierce uwierzyłem w siebie właśnie dzięki Wam – zapewnił izak.

Dla Skowyrskiego z pewnością jest to miła odmiana po ostatnich trudnych dniach, w których musiał mierzyć się z zarzutami ze strony społeczności. Cała sprawa dotyczyła VPN-ów, z których mieli korzystać popularni streamerzy, by łączyć się w Warzonie z lobby np. w Egipcie. To miało przekładać się na o wiele łatwiejszych rywali, a co za tym idzie na wykręcanie lepszych statystyk. Sam izak przyznał, że również korzystał z tego typu praktyk. – Oczywiście, że wykorzystujemy pewną lukę, ale to nie jest tak jak niektórzy nam zarzucają, że pełnosprawny sportowiec bierze udział w Olimpiadzie dla inwalidów – stwierdził Polak na jednym ze swoich streamów.

Warto też nadmienić, że 2. miejsce na turnieju zajęła pochodząca z Polski, aczkolwiek żyjąca na co dzień w Wielkiej Brytanii Angelika. Współpracującą na co dzień z London Royal Ravens streamerkę wspierał Lenun, 18-latek z Teamu Delirium. Duet ten wzbogacił się o 8 tysięcy dolarów, gromadząc 87 punktów, czyli o zaledwie osiem mniej niż triumfatorzy, Dmitry "Recrent" Osintsev i Alexander "Ubica" Ivanov.