fot. G2 Esports

G2 odzyskuje mistrzostwo Europy w Rainbow Six, NAVI poza podium

Po ponad dwóch latach G2 Esports ponownie może się cieszyć z tytułu mistrza Europy w Rainbow Six: Siege. Podopieczni Thomasa „Shas[O]Udasa” Lee w niedzielnym finale European League 2020 okazali się bowiem lepsi od BDS Esport.

BDS do decydującej potyczki przystępowało jako najlepszy zespół fazy zasadniczej, niemniej już lekkie potknięcie podczas półfinałowego starcia z Natus Vincere zwiastowało, że Francuzi wcale nie są nienaruszalni. Ostatecznie jednak do wyłonienia nowych czempionów Starego Kontynentu potrzebne było aż pięć map, z czego jednak tylko pierwsza, Theme Park, była naprawdę wyrównana i zakończyła się wygraną G2 dopiero przy wyniku 8:7. Potem nastąpił krótki okres dominacji piątki znad Sekwany, która zarówno w Oregonie, jak i na Coastline wygrała w stosunku 7:4. Wówczas BDS potrzebowało jeszcze tylko jednego triumfu, by mieć powody do świętowania. Ale ten nie nastąpił – zamiast tego do głosu doszli Niclas „Pengu” Mouritzen i spółka. A jak już do niego doszli, to go nie oddali, zwyciężając 7:3 w Clubhouse oraz 7:2 w Consulate, przypieczętowując swoją wygraną 3:2!

Nie można nie wspomnieć, że kilka godzin przed omawianym wyżej finałem odbył się też mecz o 3. miejsce, w którym udział wzięło Natus Vincere. Ekipa Szymona „Savesa” Kamieniaka w sobotę zaprezentowała nam dwa oblicza – kompletnie bezpłciowe NAVI oglądaliśmy w Consulate i Kafe Dostoyevsky, zaś NAVI zdeterminowane pokazało się nam w Clubhouse. Ważnym było więc, by Polak i spółka w niedzielę zaprezentowali nam swoją lepszą wersję. Niestety nic z tego nie wyszło, bo Virtus.pro okazało się dla drużyny Savesa zwyczajnie zbyt mocne. Było to widać szczególnie na pierwszej mapie, która zakończyła się porażką podopiecznych ukraińskiej organizacji w stosunku aż 1:7! Lepiej było na mapie drugiej, bo tam NAVI wyższość przeciwników uznało dopiero po dogrywce, ale nie zmienia to faktu, że koniec końców nasz rodak i jego koledzy musieli zadowolić się lokatą tuż za podium.

Końcowa klasyfikacja finałów European League 2020 prezentuje się następująco:

1. G2 Esports 50 000 €
2. BDS Esport 25 000 €
3. Virtus.pro 15 000 €
4. Natus Vincere 10 000 €
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Sprout dycha

Jak się żegnać, to właśnie tak – dycha i Sprout zdobywają mistrzostwo Niemiec!

Nim odejdzie, Paweł "dycha" Dycha miał w Sprout jeszcze pewne sprawy do załatwienia. ESL Meisterschaft Autumn 2020 samo się przecież nie wygra, prawda...