fot. G2 Esports

Już nie tylko paTiTek – zeek dołącza do składu VALORANTA w G2

Patryk „paTiTek” Fabrowski nie jest już jedynym Polakiem, który występuje w podległym G2 Esports zespole VALORANTA. Polską kolonię powiększył dziś bowiem Aleksander „zeek” Zygmunt, co bynajmniej nie jest żadnym zaskoczeniem – o takim ruchu plotkowano już od jakiegoś czasu.

19-latek dał się poznać szerszej publiczności w czasie swoich występów na scenie Fortnite’a. Tam pod banderą x-komu AGO wziął udział m.in. w ESL Katowice Royale 2019 – Featuring Fortnite oraz szeregu innych mniej lub bardziej znaczących imprez. Jednakże na początku ubiegłego roku Zygmunt porzucił produkcję Epic Games, by spróbować swoich sił w VALORANCIE. I zdecydowanie wyszło mu to na dobre, bo Polak bardzo szybko wspiął się po szczeblach kariery. Początkowo rywalizował tylko na rodzimym podwórku, które on i jego koledzy z THOSE GUYS na dobrą sprawę zdominowali. Potem przyszła zaś pora na międzynarodowe wojaże w barwach nolpenki, z którą to ekipą awansował nawet na VALORANT First Strike.

I to właśnie udane występy przy okazji tych ostatnich zawodów zaowocowały transferem do G2. W zespole tym zeek przejmie fotel należący wcześniej do Davida „Davidap” Prinsa, który opuścił skład jeszcze w połowie grudnia po rozczarowującym First Strike, zakończonym przez paTiTka i spółkę niespodziewanie na miejscach 3-4. Teraz formacja już ze swoim nowym nabytkiem rozpocznie jednak przygotowania do kolejnego wyzwania, jakim będzie ruszający w lutym cykl VALORANT Champions Tour 2021, podczas którego europejska czołówka, w tym również drużyna Fabrowskiego i Zygmunta, walczyć będzie o awans na zapowiedziane na końcówkę roku światowe finały.

W tej sytuacji skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Oscar „mixwell” Cañellas
  • Patryk „paTiTek” Fabrowski
  • Jacob „pyth” Mourujarvi
  • Ardis „ardiis” Svarenieks
  • Aleksander „zeek” Zygmunt
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ranking polskich drużyn CS:GO by Cybersport.pl – 18 stycznia 2021

– 1. PACT 3145 pkt darko – lunAtic – Sobol – MINISE – Vegi – VinS (t) – 2. Wisła All in! Games Kraków 2031 pkt SZ...