fot. AGO ROGUE

Trymbi o debiucie w LEC: Odczuwam presję jedynie ze względu na to, że zastępuję Vandera

Dosyć niedługo, bo już jutro czeka nas pierwszy dzień tegorocznych rozgrywek League of Legends European Championship. Wraz z nim w najważniejszych europejskich zmaganiach zadebiutuje szereg graczy, a jednym z nim będzie Adrian „Trymbi” Trybus, który do głównego składu Rogue trafił w listopadzie ubiegłego roku. Dla Polaka to z pewnością ogromny zaszczyt jak i wyzwanie, a swoimi wrażeniami na temat startu LEC podzielił się on w rozmowie z portalem Hotspawn.

Jednym z pierwszych omawianych aspektów jest pewność siebie Trybusa. – Jest ona dla mnie bardzo ważna. Naturalnie bardzo łatwo można ją stracić. Kiedy spojrzysz na mój poprzedni rok, to Spring Split był kompletną porażką. Straciłem podczas niego pewność siebie. Tym razem nie wydaje mi się jednak, że mógłbym ją stracić przez przypadkowe porażki. Będę szczery: sądzę, że nie skończymy z wynikiem 4-14 w wiosennej rundzie – komentuje Trymbi. Rogue faktycznie wygląda na skład pełen zawodników pewnych siebie, lecz co ważniejsze, na skład, który „na papierze” jest kandydatem do top 3.


Wszystko o LEC 2021 Spring:


Oczy wielu są zwrócone ku Łotrzykom, jako że ich skład przeszedł niemałą rekonstrukcję. Ludzie obserwować będą przede wszystkim debiutującego wspierającego, chociaż on sam przyznaje, że wolałby, żeby było inaczej. – Wolałbym być osobą, na którą nikt nie zwraca uwagi. To kwestia bycia underdogiem. Kiedy nim jesteś i nikt nie zwraca na ciebie uwagi, to możesz robić, co tylko ci się podoba. Na razie nie czuję żadnej presji. Odczuwam presję jedynie ze względu na to, że zastępuję Vandera, który z pewnością jest jednym z najlepszych supportów w Europie – przyznaje 20-latek. Wypełnienie luki po tak renomowanym graczu niewątpliwie musi rodzić pewnego rodzaju tremę.

Polak wypowiada się również na temat swoich pierwszych tygodni z Rogue, mocno zachwalając swój zespół. – Rogue jest do tej pory najlepszą drużyną, z którą mogłem pracować. Ma ona bardzo dużo doświadczenia w LEC, a ja jestem nowy, więc muszę popracować nad rzeczami, na które nie zwracałem wystarczająco uwagi w przeszłości. Jestem osobą, która musi się poczuć komfortowo ze wszystkim i z każdym się dogadywać. […] Minie trochę czasu do momentu pokazania, że jestem dobry. Nie będę od razu grał najlepszego League of Legends, ale uważam, że radzę sobie całkiem dobrze. 

Rogue swój pierwszy mecz w ramach LEC 2021 Spring rozegra w piątek o 20:00 z EXCEL ESPORTS. W sobotę ekipa Trymbiego zmierzy się z Fnatic, zaś w niedzielę podejmie SK Gaming. Aktualne informacje o europejskiej lidze League of Legends znajdziecie w naszej relacji.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
CS:GO Counter-Strike: Global Offensive grafika wallpaper

Aktualizacja CS:GO – poprawki dla trybu Odbijanie oraz na Apollo

Po dwóch tygodniach milczenia deweloperzy z Valve przychodzą do nas z nową aktualizacją Counter-Strike'a: Global Offensive. Ta skupia się na naprawie...