O tym, że Team Vitality zamierza wejść na scenę VALORANTA, mówiło się już od dawna. Dotychczas jednak wszystko ograniczało się tylko do dywagacji na temat potencjalnego składu – ale wreszcie koniec niepewności, bo dziś francuska organizacja w końcu odsłoniła karty.

Pod jej skrzydła trafiła międzynarodowa ekipa stworzona przez dwóch Francuzów oraz trzech Litwinów. Nie są to zresztą postacie całkowicie anonimowe, bo wśród nowych podopiecznych Vitality znajdziemy m.in. Bayrama "bramza" Bena Redjeba, który w 2019 roku brał udział w projekcie ASUS ROG Join The Republic Challenge i mierzył się z zespołem Piotra "izaka" Skowyrskiego. "Polskie" powiązania ma także Vakaris "vakk" Bebravičius – 20-latek jeszcze do niedawna występował wraz z Aleksandrem "zeekiem" Zygmuntem w nolpenki. Pieczę nad drużyną jako trener sprawować będzie natomiast Andrey "FrAgOn" Katz, były kapitan reprezentacji Izreaela w Overwatchu.

Trudno mi wyrazić słowami, ile to wszystko dla mnie znaczy. O tym, by reprezentować Vitality, marzyłem jeszcze od czasu ESWC 2013. [...] Po części zdaję sobie sprawę z tego, co się wydarzyło, a po części jestem głodny zwycięstw. W moim mniemaniu dokonałem niemożliwego i teraz nic mnie już nie powstrzyma. To dopiero początek, jesteśmy gotowi, by w 2021 roku podjąć to wyzwanie – nie krył ekscytacji bramz. Co ciekawe, Francuza i jego kolegów mogliśmy oglądać już podczas niedawnego Red Bull Home Ground. Tam pojawili się jeszcze pod nazwą FrenzyGoKill, jednakże odpadli już w ćwierćfinale po porażce z G2 Esports.

Skład Teamu Vitality prezentuje się następująco:

  • Bayram "bramz" Ben Redjeb
  • Ouali "M4CHINA" Manset
  • Vakaris "vakk" Bebravičius
  • Lukas "feqew" Petrauskas
  • Jokūbas "ceNder" Labutis
  • Andrey "fragon" Katz – trener