W grudniu 2020 roku Polski Związek Piłki Nożnej ogłosił cykl turniejów kwalifikacyjnych. Jego głównym celem jest wyłonienie najlepszych krajowych zawodników w eFutbolu. Najzdolniejsi zawodnicy dostaną bowiem szansę reprezentowania Polski zarówno w eliminacjach do mistrzostw świata FIFA eNation Cup jak i na mistrzostwach Europy UEFA eEURO 2021.

Większość turniejów z tego cyklu jest już w końcowej fazie lub całkowicie się zakończyła. Na szczęście PZPN przygotował dla chętnych graczy jeszcze kwalifikacje główne, czyli wydarzenie eliminacyjne ostatniej szansy. Skierowane jest ono przede wszystkim do tych zawodników, którym nie poszczęściło się we wcześniejszych turniejach. Udział w wydarzeniu wziąć mogą jednak wszyscy chętni gracze, a zapisy nie są zamknięte dla nikogo.

Ostatecznie kwalifikacje główne wyłonią trzech najlepszych graczy FIFA 21, którzy przejdą do fazy finałowej. Ta zaplanowana jest na marzec 2021 roku. Wszelkie szczegóły znajdziecie na oficjalnej stronie organizatora. Pierwsza z czterech serii kwalifikacji ogólnych startuje już dzisiaj o godzinie 17:00.