W poniedziałek odbyło się oficjalne losowanie grup kwalifikacyjnych UEFA eEURO 2021. O występ na turnieju, który zostanie rozegrany w grze eFootball PES 2021, zawalczy aż 55 drużyn. W kwalifikacjach nie zabraknie również reprezentacji Polski, która była losowana z czwartego koszyka.

Zanim jednak zdradzimy z kim Polacy zmierzą się w nadchodzących eliminacjach, warto napisać, na jakich zasadach będą one rozgrywane. Otóż wszyscy uczestnicy zostali podzieleni na dziesięć różnych grup, z czego połowa z nich składa się z pięciu zespołów. Z kolei w następnych pięciu zbiorach znajduje się aż po sześć reprezentacji. Ostatecznie do turnieju głównego, który zostanie rozegrany 9 i 10 lipca w Londynie, zakwalifikuje się jedynie szesnaście najlepszych krajowych ekip.

Co do Polaków, to trafili oni do grupy B. Przeciwnikami biało-czerwonych w kwalifikacjach będą Niemcy, Kazachowie, Bułgarzy oraz Łotysze. Jeśli chodzi o inne zestawienia, to szczególnie interesująco powinno być w grupie F. Tam Włosi zmierzą się z Anglią, Portugalią, Mołdawią, Islandią oraz Irlandią Północną. Pełna lista drużyn i cała ceremonia losowania znajduje się poniżej.

Przypomnijmy, że poprzednia edycja turnieju zakończyła się zwycięstwem Włoch. Zawodnicy pochodzący z Półwyspu Apenińskiego najpierw bardzo dobrze poradzili sobie w grupie B, a następnie, już w ćwierćfinale, wyeliminowali Izrael. W kolejnym starciu Włosi okazali się lepsi od reprezentacji Francji, aby ostatecznie, już w wielkim finale, uporać się z Serbami.

Wszystkie mecze eEURO 2021 będą transmitowane na oficjalnym kanale UEFA na platformie YouTube. Najlepsze drużyny turnieju zawalczą o pulę nagród wynoszącą 100 tysięcy dolarów. Oprócz tego dla zwycięzców mistrzostw Europy przewidziano bilety na finałowe starcie EURO 2020.