Po trzech tygodniach League of Legends European Championship nastroje w obozie Teamu Vitality z pewnością nie należą do najprzyjemniejszych. Na siedem dotychczas rozegranych meczów podopieczni Hadriena "Duke'a" Forestiera wygrali tylko jeden i razem z Astralis zamykają tabelę. Nic więc dziwnego, że zdecydowano się na zmiany w wyjściowym składzie, ale zamiast sięgać po posiłki z akademii, włodarze postanowili zakontraktować nowego zawodnika.

Zawodnika, który fanom LEC powinien być już dobrze znany, w końcu w czołowej lidze Starego Kontynentu w LoL-a spędził ostatnie dwa lata. Mowa o Jušu "Crownshocie" Marušiču, który w sezonach 2019-2020 reprezentował barwy SK Gaming. Wkrótce po starcie ostatniego okienka transferowego Słoweniec ogłosił jednak, że nie znalazł drużyny na przyszły split LEC, co w przypadku 22-latka ostatecznie wiązało się z przerwą od profesjonalnej gry. Ta na szczęście nie trwała długo, bo jeszcze przed półmetkiem wiosennej fazy zasadniczej Crownshot wróci do europejskiej czołówki... choć biorąc pod uwagę sytuację Vitality to określenie może nie jest najbardziej trafne.

Oznacza to również – przynajmniej tymczasowe – odsunięcie od pierwszego składu dotychczasowego botlanera Pszczół, Markosa "Compa" Stamkopoulosa. Członkowie organizacji wciąż jednak wierzą w Greka i jego umiejętności. – Nie mamy wątpliwości co do jego potencjału i dalej będzie trenował ciężko, aby wszystko się udało. Tym samym nasz sztab szkoleniowy w przyszłości będzie miał okazję do podejmowania strategicznych decyzji – zapowiedziało Vitality na Twitterze.

Tak prezentuje się aktualny skład Vitality w LEC:

Mathias "Szygenda" Jensen
Duncan "Skeanz" Marquet
Aljoša "Milica" Kovandžić
Juš "Crownshot" Marušič
Labros "Labrov" Papoutsakis
Hadrien "Duke" Forestier

Rywalami Vitality podczas czwartego tygodnia zmagań będą EXCEL ESPORTS oraz była drużyna Crownshota, czyli SK Gaming. Pierwsze z tych spotkań zaplanowane jest na piątek na godzinę 19:00, drugie zaś – na sobotę na godzinę 17:00. Po więcej informacji dotyczących League of Legends European Championship zapraszamy do naszej relacji tekstowej: