Pod koniec stycznia Elias "Jamppi" Olkkonen oficjalnie ogłosił, że kończy swoją przygodę z Counter-Strikiem i zamierza kontynuować karierę w VALORANCIE. I chociaż jak dotychczas Fin nie znalazł dla siebie stałego zatrudnienia, to niewykluczone, że stan ten wkrótce się zmieni.

A przynajmniej na to wskazują informacje, do których dotarł George Geddes z Daily Esports. Według nich 19-latek rozpoczął już wspólne treningi z Teamem Liquid, gdzie miałby zastąpić Adama "ec1sa" Ecclesa. Ewentualna roszada w składzie Liquid nie byłaby zresztą zbyt dużym zaskoczeniem, bo podopieczni północnoamerykańskiej organizacji bardzo słabo zaczęli 2021 rok. Dość powiedzieć, że mimo sporych oczekiwań jak dotychczas nie zapewnili oni sobie awansu na VALORANT Champions Tour 2021 Masters, a z drugimi otwartymi eliminacjami do zawodów Challengers 2 pożegnali się na jednym ze wcześniejszych etapów. Pomóc w wyjściu z tego kryzysu ma właśnie Jamppi.

POPRZEDNI FELIETON:
„Nie dopuścił się oszustwa”. Dalszy ciąg sprawy Jamppi vs Valve

Nastoletni Fin swego czasu uważany był za spory talent. Zwrócił on na siebie nawet uwagę włodarzy OG, którzy zamierzali włączyć go do swojej powstającej wówczas ekipy CS:GO. Ostatecznie nic z tego nie wyszło, a wszystko z powodu VAC bana, którego znaleziono na jednym z kont Olkkonen. Mimo wszystko młody gracz znalazł ostatecznie angaż w ENCE i jednocześnie kontynuował walkę o oczyszczenie swojego imienia, argumentując, że w momencie nałożenia blokady konto nie było już jego, gdyż odsprzedał je swojemu znajomemu. Cała sprawa zahaczyła nawet o wokandę sądową, ale Valve pozostało nieugięte, co zmusiło Jamppiego do pożegnania się z CS:GO i szukania szczęścia gdzie indziej.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Teamu Liquid będzie prezentować się następująco:

  • Dom „soulcas” Sulcas
  • James „Kryptix” Affleck
  • Travis „L1NK” Mendoza
  • Adil „ScreaM” Benrlitom
  • Elias "Jamppi" Olkkonen
  • Connor „Sliggy” Blomfield – trener