Szybko poszło. Dwa dni po tym, jak pojawiły się pierwsze doniesienia o możliwym transferze Eliasa „Jamppiego” Olkkonena do Teamu Liquid, wszystko zostało potwierdzone. Dziś Fin oficjalnie zasilił szeregi drużyny VALORANTA reprezentującej północnoamerykańską organizację.

19-latek całą swoją dotychczasową karierę spędził na scenie Counter-Strike'a, gdzie uważano go za spory talent. Swego czasu Olkkonen miał nawet spore szanse, by stać się częścią OG, ale na przeszkodzie stanął VAC ban, który został nałożony na jedno z jego kont, gdy gracz był jeszcze dzieckiem. Nie pomogły tłumaczenia, nie pomogło wsparcie ENCE, które mimo kary postanowiło zaangażować Jamppiego. Ba, nic nie dało nawet wejście na drogę sądową – Valve pozostało nieugięte, przez co nastolatek z północy Europy nie miał tak naprawdę czego w CS:GO szukać, bo pewne było, że żadna znacząca organizacja na niego nie postawi. Dlatego też na początku bieżącego roku zdecydował się on przenieść do VALORANTA.

Mam nadzieję, że będę w stanie wprowadzić tę drużynę na nowy poziom. [...] Jestem bardzo podekscytowany tym, że dołączam do Teamu Liquid. To jedna z tych organizacji, o których reprezentowaniu zawsze się marzy. Czuję wdzięczność za to, że dano mi szansę na grę w tych barwach – zapewnił młody zawodnik w opublikowanym przez organizację materiale filmowym. Nowy nabytek w składzie zajmie miejsce, które dotychczas należało do Adama „ec1sa” Ecclesa. Przypomnijmy, że Brytyjczyk, który był związany z organizacją od samego początku jej obecności w grze Riot Games, został wczoraj przesunięty na ławkę rezerwowych.

W tej sytuacji skład Teamu Liquid prezentuje się następująco:

  • Dom „soulcas” Sulcas
  • James „Kryptix” Affleck
  • Travis „L1NK” Mendoza
  • Adil „ScreaM” Benrlitom
  • Elias „Jamppi” Olkkonen
  • Connor „Sliggy” Blomfield – trener
  • Adam „ec1s” Eccles – rezerwowy