Trwają otwarte eliminacje do turnieju Challenger 3, który będzie bezpośrednią przepustką do nadchodzącego VALORANT Masters. Niemniej trwać będą tylko do dziś, bo to właśnie dzisiaj odbędą się ostatnie decydujące mecze, w których zobaczymy aż siedmiu naszych rodaków.

Lwia część z nich, bo aż pięciu, reprezentuje Ballistę Esports. To ostatni w pełni polski skład, który pozostał w grze i ma realne szanse, by awansować do kolejnego etapu, w którym już teraz są m.in. G2 Esports, Fnatic oraz OG. Najpierw jednak Mateusz "Morfan" Świętochowski i spółka będą musieli poradzić sobie z międzynarodową ekipą honk, której członkiem jest Mikołaj "Mickebwoy" Chojnacki. Co ciekawe, to właśnie zespół 20-latka będzie delikatnym faworytem tej potyczki, tym bardziej że dopiero co mógł on świętować wicemistrzostwo Nicecactus New Year Trophy.

Kilka godzin później na serwerze zamelduje się też Raise Your Edge Gaming. Podopieczni brytyjskiej organizacji, wśród których znajduje się także Patryk "starxo" Kopczyński, zakładali pewnie, że na tym etapie przyjdzie im zmierzyć się z Teamem Liquid. Problem w tym, że zespół, w którego składzie debiutował związany jeszcze do niedawna ze sceną CS:GO Elias "Jamppi" Olkkonen, poległ wcześniej z Rix.gg, które w związku z tym będzie ostatnim rywalem RYEG.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

5 marca
18:00 honk vs Ballista Esports BO3
21:00 Raise Your Edge Gaming vs Rix.GG BO3

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Ich zwycięzcy dołączą do grona uczestników VALORANT Champions Tour Challengers, którzy w weekend walczyć będą o ostatnie dwa bilety na VALORANT Masters