Już dziś rozegrane zostaną finały kwalifikacji do reprezentacji Polski w grze eFootball PES 2021. Weźmie w nich udział ośmiu najlepszych graczy, którzy przebili się przez wszystkie wcześniejsze etapy rywalizacji. Stawka jest olbrzymia bowiem zwycięzca dzisiejszego turnieju będzie mógł powalczyć o miejsce na UEFA eEURO 2021.

W zawodach wezmą udział: Michał „Ziomson” Gryckiewicz, Michał „Rumcyk” Tokarski, Miłosz „Lobby” Ziętek, Mikołaj „Mikando94” Chłopicki, Paweł "Pogo" Chochoł, Michał "MichalXP" Chrzczonowski, Grzegorz "Grzegorz" Cipiński czy Wiktor "Dyego" Kozłowski. Ostatniego z wymienionych graczy możemy uznać za jednego z głównych faworytów do końcowego triumfu. Zaledwie wczoraj udało mu się wygrać ePuchar Polski w barwach drużyny GKS 1962 Jastrzębie.

Rozgrywki odbędą się w formule drabinki podwójnej eliminacji. Oznacza to, że pojedyncza porażka nie będzie skutkowała wyeliminowaniem danego gracza z finałów. Dopiero druga wpadka oznaczać będzie zakończenie gry. Same starcia mają natomiast odbywać się na zasadach klasycznego dwumeczu. Warto dodać, że wszyscy uczestnicy muszą w eFootball PES 2021 grać polską drużyną narodową.

Transmisja z finału kwalifikacji rozpocznie się już dziś o godzinie 20:00. Będzie można ją obejrzeć na stronie internetowej TVP Sport. Finałowe rozgrywki będą również pokazywane na antenie TVP Sport od godziny 23:59. Warto podkreślić, że będzie to debiut gry eFootball PES 2021 w telewizji linearnej w Polsce. Za komentarz odpowiedzialni będą Jarosław "Rdk" Radzio oraz Kasjan "Kasy" Bojarowski.