Wczoraj G2 Esports zawiodło oczekiwania kibiców, w związku z czym Patryk "paTiTek" Fabrowski, Aleksander "zeek" Zygmunt nie wystąpią na nadchodzącym VALORANT Masters. Nie oznacza to jednak, że na pewno nie zobaczymy na powyższym turnieju żadnego z naszych rodaków, bo przecież szansę na awans nadal ma sześciu z nich.

Już o godzinie 17:00 próbę dokonania tego, co nie udało się G2, podejmie Ballista Esports. Rodzima piątka przebrnęła przez otwarte eliminacje do trzeciego turnieju Challenger z zaskakującą łatwością, ale dziś prawdopodobnie o zwycięstwo będzie trudniej. Wszystko dlatego, że naprzeciwko nadwiślańskiej drużyny staną zawodnicy Fnatic, czyli wicemistrzowie europejskiego VALORANT First Strike. Podopieczni brytyjskiej organizacji to jedna z mocniejszych ekip na Starym Kontynencie, aczkolwiek na razie nie potwierdzili tego w VALORANT Champions Tour 2021 i dwa tygodnie temu zmarnowali pierwszą okazję, by dostać się na imprezę Masters. Zmarnowanie drugiej i jednocześnie ostatniej okazji bez wątpienia byłoby prawdziwą katastrofą.

Jakiś czas poźniej do gry przystąpi także Raise Your Edge Gaming. Międzynarodowy skład, którego częścią jest Patryk "starxo" Kopczyński, został sformowany nieco ponad miesiąc temu i nie ulega wątpliwości, że fakt, iż nadal jest on w grze o awans, uznać możemy za sporą niespodziankę. W minionych dniaach o sile RYEG przekonały się już SAW i Rix.GG, w niedzielę natomiast zatrzymać rozpędzonych graczy Laurynasa „Nbs-a” Kisieliusa spróbuje OG. OG, które podobnie jak wspomniane wyżej Fnatic, to nowicjusz na scenie VALORANTA i na razie nie może pochwalić się żadnymi większymi osiągnięciami. Podobnie zresztą członkowie formacji, którzy jeszcze nie nawiązali do sukcesów odnoszonych w przeszłości w Overwatchu.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

7 marca
17:00 Ballista Esports vs Fnatic BO3
20:00 Raise Your Edge Gaming vs OG BO3

Oba mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem. Ich zwycięzcy dołączą do grona uczestników VALORANT Masters, które odbędzie się między 12 a 21 marca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów.