W styczniu rozpoczęły się rozgrywki Ekstraklasa Games Open by Guseppe. Teraz, po ponad dwóch miesiącach rywalizacji, wkraczają one w swój ostatni etap. Na 10 marca zaplanowano bowiem zmagania finałowe, które wyłonią zwycięzców turnieju na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4.

Główne zawody, w których udział wzięło 32 zawodników na obu platformach, poprzedziło aż 16 otwartych turniejów kwalifikacyjnych. Pierwszy z nich – mający wyłonić reprezentantów Jagiellonii Białystok – odbył się już 5 stycznia. Ostatnie zmagania, które zwieńczyły serię kwalifikacji, rozegrane zostały natomiast 23 lutego. Rozgrywki cieszyły się dużą popularnością, co przełożyło się na łączną liczbę ponad 6,7 tysiąca rejestracji.

Obecnie w walce o miejsce premiowane grą w Finałach Sezonu Ekstraklasa Games zostało jedynie sześciu najlepszych zawodników. W decydujących meczach, które odbędą się 10 marca, w akcji zobaczymy takich graczy, jak: Maciek "PAL I Invio" Bronowski (Górnik Zabrze), Daniel "Kanar" Kanarek (Piast Gliwice) czy Patryk "Joker" Siajkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) rywalizujących na konsoli Xbox. Z kolei na platformie PlayStation 4 zagrają m.in.: Jakub “mrowinho97” Mrowicki (Górnik Zabrze) czy Szymon “TheGameSimona” Bartkiewicz (Legia Warszawa).

Start pierwszych środowych spotkań zaplanowano na godzinę 16:30. Wszystkie mecze będą transmitowane równolegle na czterech kanałach zarówno na Facebooku, jak i na Twitchu. W rolę komentatorów wcielą się: Bartosz "bejott" Jakubowski, Kuba Polkowski, "Adrian "Kamyk" Kamiński czy Oskar "Junajted" Siwiec.