STS
fot. Blizzard/Robert Paul

sinatraa oskarżony o napastowanie seksualne przez byłą partnerkę. Riot zawiesił jego udział w VCT NA Masters

Od środowego poranka trwa burza medialna wokół jednego z najbardziej utalentowanych graczy na amerykańskiej scenie VALORANTA. Jay „sinatraa” Won w oświadczeniu opublikowanym dzisiaj w mediach społecznościowych przez swoją byłą partnerkę został oskarżony o napastowanie seksualne. I choć – jak na razie – były zawodnik Overwatch nie odniósł się do całej kontrowersji, Riot podjął już odpowiednie kroki.

Cleo „Cle0h” Hernandez opublikowała rano tweeta, w którym opowiedziała o relacji z Wonem. We wpisie przyznaje, że unikała rozmów na ten temat od ponad roku. – Nigdy o tym nie mówiłam, głównie dlatego, że jest to przerażające, a także dlatego, iż widziałam, w jaki sposób traktowane są kobiety w naszej społeczności, gdy próbują mówić o zranieniu przez znane osobistości. Wiem, że wykorzysta swoją sławę, aby spróbować mnie zdyskredytować i powiedzieć, że to nieprawda, ponieważ taki już jest – czytamy w 9-stronnicowym dokumencie.

Jak twierdzi Cleo, sinatraa miał ​​wywierać na niej presję i nalegać na zbliżenia, nawet wtedy, kiedy ona tego nie chciała. W dokumencie jasno podkreśla, że wielokrotnie powtarzała „nie” na jego propozycje. Amerykanin z kolei miał w takich przypadkach manipulować nią do momentu, kiedy uległa. Dziewczyna upubliczniła także dużo materiałów bardzo mocno obciążających gracza Sentinels. Wśród nich znalazły się m.in. zdjęcia rozmów oraz nagrania głosowe.

– Chcę, żeby było jasne, że pod koniec po prostu pozwoliłam mu robić, co chciał. Czekałam, aż to się skończy i siedziałam w bólu. Zaczęłam mówić „nie”. „Nie” padało niezliczoną ilość razy i było to ignorowane. Po prostu nie było to warte walki, kiedy uświadomiłam sobie, że zatrzymanie tego nie jest możliwe – wyznaje Cleo i dodaje też, że w tamtym momencie nie widziała żadnej innej możliwości wyjścia z tej sytuacji.

Riot w odpowiedzi na oskarżenia postanowił zawiesić sinatrę na czas trwania śledztwa w tej sprawie. Oznacza to, że nie wystąpi w weekendowym VALORANT Champions Tour NA Masters. – Jesteśmy świadomi obecnej sytuacji dotyczącej Jay Wona i rozpoczęliśmy dochodzenie. Zgodnie z naszymi zasadami konkurencji i procesem dochodzeniowym, podjęto decyzję o zawieszeniu go na cały czas trwania śledztwa i dlatego nie będzie mógł startować w ten weekend – czytamy na oficjalnym profilu twitterowym turnieju.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kane, Morata i Casemiro w najnowszej Drużynie Tygodnia

Na serwerach FIFY 21 pojawiła się dziś nowa Drużyna Tygodnia. Tym razem z zestawienia powinni być szczególnie zadowoleni fani angielskiej Premier Leag...