Na dzień przed startem europejskiego turnieju VALORANT Masters poznaliśmy w końcu podział na grupy. A to oznacza, że wiemy już też, z kim przyjdzie walczyć sześciu Polakom o pierwsze w tym roku punkty cyklu VALORANT Champions Tour.

Los nie był jednak łaskawy, bo wszyscy nasi rodacy rywalizować będą w obrębie grupy A. To właśnie tam znalazła się m.in. polska piątka Ballista Esports, która na ostatniej prostej sensacyjnie wyeliminowała Fnatic. Teraz Mateusz "Morfan" Świętochowski i spółka ponownie będą musieli się wznieść na wyżyny swoich umiejętności, bo podczas pierwszej serii starć na ich drodze stanie Team Heretics. Równolegle swoje boje toczyć będzie też Patryk "starxo" Kopczyński, którego ekipa ledwie wczoraj zamieniła Raise Your Edge Gaming na rzecz Acend. Polak i jego koledzy chrzest bojowy w nowych barwach przejdą podczas potyczki z pogromcami G2 Esports z Ninjas in Pyjamas.

Z punktu widzenia nadwiślańskiego kibica grupa B będzie o wiele mniej ciekawa, ale i tak może być interesująco. Przede wszystkim z łatwością można wskazać tam jednoznacznego faworyta, którym jest FPX. Drużyna Kirilla "ANGE1A" Karasiowa udanie zaczęła nowy rok i teraz spróbuje kontynuować szczęśliwą passę, chociaż na pewno znajdą się tacy, którzy spróbują jej w tym przeszkodzić. Nadzieje na pewno mają Szwedzi z Guild Esports, którzy od wielu miesięcy bezskutecznie pukają do ścisłej starokontynentalnej czołówki i dopiero udany występ na zawodach Masters może pomóc im się do niej przebić. A gdzieś w tle temu wszystkiemu przyglądać się będą Alliance i DfuseTeam.

Pary pierwszej rundy fazy grupowej prezentują się następująco:

Grupa A Grupa B
vs vs
Ballista Esports Team Heretics Guild Esports FPX
vs vs
Acend Ninjas in Pyjamas Alliance DfuseTeam

VALORANT Masters odbędzie się między 12 a 21 marca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości 150 tysięcy dolarów oraz 320 punktów VALORANT Champions Tour 2021.