Oto nadszedł ten dzień – w końcu rozpocznie się pierwszy w tym roku europejski turniej spod szyldu VALORANT Masters. Turniej szczególny także dlatego, że w akcji zobaczymy aż sześciu naszych rodaków, którzy rywalizować będą o 150 tysięcy dolarów oraz punkty cyklu VALORANT Champions Tour. W piątek jednak bynajmniej nie będą oni faworytami swoich spotkań.

Już o godzinie 17:00 na serwerze zobaczymy aż pięciu Polaków! To właśnie wtedy grupowe zmagania zainauguruje Ballista Esports – rodzimy skład, który na ostatniej prostej niedawnych eliminacji pokonał Fnatic, czyli jedną z lepszych ekip na Starym Kontynencie. Niemniej to była dopiero przystawka, bo dziś Mateusz "Morfan" Świętochowski i spółka podejmą rywala z jeszcze wyższej półki. Będzie nim Team Heretics, czyli triumfator ubiegłorocznego VALORANT First Strike. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że podopieczni hiszpańskiej organizacji do imprezy przystąpią nie tylko jako faworyt grupy A, ale ogólnie jako jeden z kandydatów do mistrzowskiego tytułu.


Aktualne informacje o europejskim VALORANT Masters znajdziesz w naszej relacji:


Kilka godzin później zobaczymy w akcji również Acend. Że nazwa ta wam niewiele mówi? Trudno się dziwić, bo to zupełnie nowa organizacja, która zaledwie dwa dni temu przejęła skład należący dotychczas do Raise Your Edge Gaming. Skład, którego częścią jest również Patryk "starxo" Kopczyński – polski zawodnik sukcesywnie budujący swoją karierę. Zaczęło się od występów na polskiej scenie, potem było Entropiq, RYEG, a teraz jest wspomniane już Acend, w którego barwach 19-latek zadebiutuje podczas dzisiejszego starcia z Ninjas in Pyjamas. Szwedzka formacja przez ostatnie miesiące intensywnie pracowała nad budową wymarzonej ekipy i wygląda na to, że w końcu się jej to udało, bo NiP na papierze prezentuje się naprawdę mocno.

Piątkowy harmonogram VALORANT Masters prezentuje się następująco:

12 marca

Grupa A

17:00 Ballista Esports vs Team Heretics BO3
21:00 Acend vs Ninjas in Pyjamas BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiego VALORANT Masters zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.