Kilka dni temu zarówno Ballista Esports, jak i Acend, czyli ekipy z Polakami w składzie, przegrały swoje inauguracyjne mecze w ramach VALORANT Masters. Tym samym wyczerpały one już limit błędów i nie mogą sobie pozwolić na kolejną porażkę, bo ta równoznaczna będzie z eliminacją. Problem w tym, że dziś stoczą one bezpośredni pojedynek, co oznacza, że kogoś z naszych rodaków przyjdzie nam niestety pożegnać.

Jest to o tyle rozczarowujące, że zarówno polski skład, jak i zespół Patryk "starxo" Kopczyński pozostawiły po sobie naprawdę dobre wrażenie i bardzo długo rywalizowały z wyżej notowanymi rywalami jak równy z równym. Niemniej to końcowym rozrachunku nie wystarczyło, by móc cieszyć się z pierwszych punktów na turnieju. Co więcej, w niedzielę któraś z drużyn ponownie nie będzie się z nich cieszyć i zamiast tego będzie musiała przełknąć gorzką pigułkę porażki. Faworyt? Tego tak naprawdę trudno wskazać, bo w obu wypadkach mam do czynienia z raczej niedoświadczonymi jeszcze i sformowanymi stosunkowo niedawno składami, które dopiero budują swoją pozycję na arenie międzynarodowej.


Aktualne informacje o europejskim VALORANT Masters znajdziesz w naszej relacji:


Co ciekawe, walka o życie toczyć się będzie także w obrębie grupy B, gdzie niepewne swego losu są Guild Esports i Alliance. Wczoraj podopieczni organizacji Davida Beckhama otrzymali bolesną lekcję gry od FPX, które po pechowej porażce na Split rozgromiło ich zarówno na Ascent, jak i Iceboksie. Z kolei Alexandre "xms" Forté i spółka niespodziewanie ulegli DfuseTeamowi, nie urywając rywalom nawet mapy. Warto wspomnieć, że obaj sobotni przegrani przystępowali do zawodów Masters ze sporymi nadziejami i dla każdego z nich niedzielna eliminacja byłaby ogromnym rozczarowaniem, którego następstwem w szerszej perspektywie mogłyby być nawet kadrowe przetasowania.

Niedzielny harmonogram VALORANT Masters prezentuje się następująco:

14 marca

Mecz przegranych grupy A

17:00 Ballista Esports vs Acend BO3

Mecz przegranych grupy B

21:00 Guild Esports vs Alliance BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale VALORANTA na Twitchu. Po więcej informacji na temat europejskiego VALORANT Masters zapraszamy do naszej relacji, którą znaleźć można pod tym adresem.