Faza play-off w europejskich ligach regionalnych w League of Legends trwa w najlepsze. W najbliższym tygodniu będziemy mogli zobaczyć walkę Polaków o tytuły mistrzowskie oraz o uczestnictwo w wiosennej edycji European Masters. Kiedy zatem będzie można kibicować biało-czerwonym w europejskich rozgrywkach?

Włochy

Trzy drużyny pozostały w play-offach PG Nationals i w dwóch z nich występują Polacy. Miejsce w finale zapewnione mają Mkers wraz z Arturem „Zwyroo” Trojanem. Teraz wszystko pozostaje w rękach Macko Esports, gdzie gra Sebastian „Sebekx” Smejkal. Już we wtorek on i i jego koledzy zmierzą się z Samsung Morning Stars i jeśli zwyciężą, będziemy mieć we Włoszech polski finał. Mecz o tytuł mistrza będzie miał miejsce w niedzielę o godzinie 19:00.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 16 marca
19:00 Samsung Morning Stars vs  Macko Esports
 Sebekx
BO5
Niedziela, 21 marca
19:00 SMS/Macko vs  Mkers
 Zwyroo
BO5

Hiszpania

Faza zasadnicza w Hiszpanii już za nami. G2 Arctic zakończyło ten etap na pierwszym miejscu w tabeli i zapewniło sobie awans na EU Masters. Tym samym drużyna Bartłomieja „Fresskowego” Przewoźnika jest już pewna udziału w półfinale i będzie miała możliwość wyboru, z którym zwycięzcą ćwierćfinałów zmierzy się w nadchodzący piątek.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 15 marca
18:00 Vodafone Giants vs  Movistar Riders BO5
Wtorek, 16 marca
18:00 Cream Real Betis 
vs  Team Queso BO5
Piątek, 19 marca
18:00 TBD vs  G2 Arctic
 Fresskowy
BO5

Francja

Regularny sezon zakończył się także we Francji. W tym tygodniu rozpoczynają się play-offy i już w pierwszym spotkaniu będziemy mogli zobaczyć Polaków. Vitality.Bee, w którym gra Miłosz „R4VEN” Domagalski, zmierzy się w pierwszej rundzie z GameWard. Zwycięzca tej potyczki przejdzie do fazy drugiej, gdzie będzie czekać już Team BDS wraz z Robertem „Erdote” Nowakiem i Marcinem „iBo” Lebudą. Stawkę czwartkowego meczu przepustka na EU Masters.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Środa, 17 marca
18:00 Vitality.Bee
R4VEN, Tasz
vs GameWard BO5
Czwartek, 18 marca
18:00 Team BDS
iBo, Erdote
vs  TBD BO5

Europa Północna

W play-offach NLC pozostały cztery zespoły. Fnatic Rising pod wodzą Pawła „delorda” Szabli zmierzy się z BT Excel. W środę rozstrzygnie się także mecz pomiędzy Nordavind a ekipą Mateusza „Kiao” Sujdaka – Teamem Singularity.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Środa, 17 marca
18:00  

Fnatic Rising

delord

vs BT Excellogo square.png BT Excel BO5
Środa, 17 marca
21:00 Nordavind vs  

Team Singularity

Kiao

BO5

Grecja

Anorthosis Famagusta udało się w zeszłym tygodniu pokonać We Love Gaming. Oznacza to, że Jakub „kubYD” Grobelny zagra w finale Greek Legends League 2021. Mecz odbędzie się we wtorek 23 marca o godzinie 18:00.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Wtorek, 23 marca
18:00 Anorthosis Famagusta
kubYD
vs Gamespace MCE BO5

Bałkany

Na Bałkanach przyszła pora na półfinały, a jedną z drużyn walczącą o tytuł mistrza jest ŠAIM SE SuppUp prowadzone przez Kacpra „Nahovskiego” Merskiego. Ekipa Polaka zmierzy się z x25 Esports w najbliższą sobotę o godzinie 17:00. Wygrany oczywiście przechodzi do wielkiego finału.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Sobota, 20 marca
17:00 ŠAIM SE SuppUp
Nahovsky
vs x25 Esports BO5

Czechy i Słowacja

SINNERS Esports Damiana „Wyska” Adamczyka zakwalifikowało się do finałów Hitpoint Masters 2021. Do tego czasu jeszcze wiele ma się wydarzyć – nie znamy jeszcze ani rywala, ani daty spotkania. Wiemy tylko jedno: będzie to mecz warty obejrzenia.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

TBA SINNERS Esports
Wysek
vs  TBD BO5

Portugalia

W lidze portugalskiej pozostały cztery ekipy w wyścigu po mistrzostwo. Z polskiej perspektywy nie powinno być raczej wątpliwości, komu należy kibicować. EGN Esports wraz z Tomaszem „Eścikiem" Skwarczyńskim zmierzy się z zespołem White Dragons. Zwycięzca tej potyczki awansuje do finału i na EU Masters.

Transmisja będzie dostępna tutaj.

Poniedziałek, 15 marca
21:00 EGN Esports
Eścik
vs White Dragons BO5