Szachy od dobrych kilku miesięcy cieszą się nieprzerwaną popularnością. Nic dziwnego, że przy szachownicy coraz częściej oglądamy znane postaci z esportowego i gamingowego świata. Okazją do sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych będzie turniej POLchamps, w którym do wygrania będzie 20 tysięcy złotych.

Cała inicjatywa wzorowana jest na bijących rekordy oglądalności rozgrywkach z serii PogChamps, w ramach których celebryci z całego świata rywalizują ze sobą na platformie chess.com. Polska nie chciała być w tym aspekcie gorsza i tak oto powstała nasza krajowa odsłona turnieju, która rusza już dziś i potrwa do następnej niedzieli. W zawodach wezmą udział dobrze znane na esportowym podwórku osobistości, w tym chociażby Karolina "Nieuczesana" Brodnicka, Artur "Rybson" Gębicz czy Paweł "saju" Pawelczak. Łącznie w zawodach zobaczymy ośmiu uczestników, którzy zawalczą o nagrody finansowe – dla triumfatora POLchamps przewidziane jest 6 tysięcy złotych, ale dodatkowo można zgarnąć także środki za najlepszą partię czy najlepszy pod względem oglądalności klip.

Najpierw wszyscy gracze zmierzą się ze sobą w systemie "każdy z każdym", a partie będą rozgrywane tempem 5 minut + 2 sekundy za każde posunięcie. Od fazy pucharowej obowiązywać będzie tempo 10+0, z czego ćwierćfinały i półfinały rozgrywane będą w formacie BO3, natomiast finał w BO7. Transmisje ze zmagań będą startować o 21 z wyłączeniem dwóch końcowych dni turnieju, kiedy spotkania ruszą nieco wcześniej, bo o 20. Rozgrywki będzie można śledzić na polskim kanale chess.com, ale również z perspektywy samych uczestników, którzy jednak nie będą mogli korzystać z czatu ani alertów, co oczywiście ma pomóc w uczciwej rywalizacji. Więcej o zawodach przeczytacie pod tym adresem.

Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

  • Witold "H2P_Gucio" Tacikiewicz
  • Artur "Rybson" Gębicz
  • Paweł "saju" Pawelczak
  • Łukasz "Mandzio" Samoń
  • Adrian "Slayproxx" Bieranowski
  • Karolina "Nieuczesana" Brodnicka
  • Łukasz "Tuttek" Lipka
  • Kamil "Demonzz1" Amrah