Za nami pierwsze zmagania rozegrane w ramach w finałów sezonu Ekstraklasa Games 2020/2021. Noc z poniedziałku na wtorek, podczas której odbyły się pierwsze cztery pojedynki, była bardzo interesująca i pełna niespodzianek, bowiem z turniejem pożegnało się aż dwóch faworytów typowanych do końcowego triumfu. Przypomnijmy, że rywalizacja miała miejsce w grze FIFA 21.

Przede wszystkim z turnieju bardzo szybko odpadł Miłosz "milosz93" Bogdanowski. Zawodnik warszawskiej Legii wskazywany przez wielu jako kandydat do finalnej wygranej, przegrał swój dwumecz w stosunku 2:6. Sytuacja jest tym bardziej zadziwiająca, że doświadczony gracz poległ przeciwko debiutantowi. Lepszy od niego okazał się bowiem Kacper "Kapi98PL" Piszczek, zawodnik Śląska Wrocław, który na finały dostał się dzięki zwycięstwu w turnieju Ekstraklasa Open by Guseppe.

Kibiców stołecznego klubu ucieszyć może natomiast fakt, że świetnie w swoim starciu poradził sobie Gracjan "Polako" Gołębiewski. Pokonał on swojego przeciwnika, którym był Maciej "PAL I Invio" Bronowski różnicą aż 6 goli. W dalszej części turnieju zobaczymy także Kamila "Riptorka" Soszyńskiego. Zawodnik Jagielloni Białystok wygrał swój dwumecz w stosunku 4:2, gdzie jego przeciwnikiem był Maksymilian "Zalewskyy" Zalewski z Warty Poznań.

Niespodzianka miała miejsce również w ostatnim starciu półfinałowym, gdzie Damian "natsu" Gajewski mierzył się z Piotrem "Piterkiem" Kochanem. Faworytem tego starcia był zawodnik Śląska Wrocław, który w sezonie zasadniczym zajął pierwsze miejsce w tabeli na konsoli Xbox One. Tym razem nie był to jednak dzień natsu, który popełniał dużo błędów, przez co przegrał dwumecz w stosunku 2:4.

Przypomnijmy, że już dziś kolejne zmagania w ramach Finałów Sezonu Ekstraklasa Games 2020/2021. Na wtorek zaplanowano następne pojedynki, a także tzw. wielki finał, który zostanie rozegrany pomiędzy triumfatorami turnieju z obu konsol (PlayStation 4 i Xbox One). Pierwsze mecze rozpoczną się już o godzinie 16:00. Wszystkie starcia będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport, oraz na platformach Twitch oraz YouTube.

Wyniki
milosz93 2:6 Kapi98PL
Riptorek 4:2 Zalewskyy
Polako 8:2 PAL I Invio
Piterek 4:2 natsu