Za nami Finały Sezonu Ekstraklasa Games 2020/2021 w grze FIFA 21. Emocji na wirtualnych murawach nie zabrakło, a ostatecznie najlepszym zawodnikiem został Gracjan "Polako" Gołębiewski, który reprezentował w tym turnieju barwy warszawskiej Legii.

Zanim jednak doszło do ostatecznego starcia, zobaczyć mogliśmy finały na poszczególnych konsolach. Jako pierwsze rozegrano spotkanie na platformie PlayStation 4. Zmierzyli się w nim Kacper "Kapi98PL" Piszczek oraz Kamil "Riptorek" Soszyński. Lepszy okazał się doświadczony zawodnik Jagiellonii Białystok, który w dwumeczu pokonał reprezentanta Śląska Wrocław w stosunku 7:4.

Drugi finał, który miał miejsce na Xbox One, był zdecydowanie bardziej wyrównany. Wzięli w nim udział Piotr "Piterek" Kochan oraz Polako. W regulaminowym czasie gry padł bowiem wynik 3:3 i zawodnicy potrzebowali dogrywki, aby rozstrzygnąć losy tego starcia. Ostatecznie zobaczyliśmy jeszcze trzy gole, a zwycięskie trafienie na 5:4 zanotował reprezentant Legii Warszawa, któremu udało się zdobyć bramkę na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Na sam koniec zobaczyliśmy wielki finał, który rozgrywany był na obydwu platformach. Zarówno w pierwszym, jak i drugim starciu lepszy okazał się Polako, który wygrał oba mecze. Tym samym to on został mistrzem Ekstraklasa Games drugi raz z rzędu. Riptorek natomiast musiał zadowolić się zajęciem drugiego miejsca.

Przypomnijmy, że w całej edycji Ekstraklasa Games 2020/2021 wzięło udział 32 profesjonalistów i ponad 6 tysięcy amatorów. Łączna pula nagród trzeciego sezonu wyniosła aż 66 tysięcy złotych, z czego aż 20 tysięcy rozdysponowano pomiędzy dzisiejszych finalistów. Ponadto, najlepsi zawodnicy wywalczyli możliwość gry na Global Series Play-offs. Awans do tego turnieju zapewnili sobie Polako, Riptorek, a także drugi z zawodników Jagiellonii, czyli Piterek.

Wyniki Finałów Sezonu Ekstraklasa Games 2020/2021:

Finał PlayStation 4: Riptorek (Jagiellonia Białystok) – Kapi98PL (Śląsk Wrocław) – 4:1, 3:3

Finał Xbox One: Polako (Legia Warszawa) – Piterek (Jagiellonia Białystok) – 1:2, 4:2

Wielki finał: Polako (Legia Warszawa) – Riptorek (Jagiellonia Białystok) – 2:1, 1:0