O ciszy, jaka na początku roku panowała w obozie Illuminar Gaming, nikt już chyba nie pamięta. A na pewno nie pamięta o niej sama organizacja, która w ostatnich tygodniach powiększyła swoje szeregi m.in. o nowy skład Counter-Strike'a i dywizję Rainbow Six: Siege. Dziś z kolei formacja spod znaku niebieskiego oka ogłosiła swoje wejście na scenę VALORANTA.

Pod skrzydła iHG trafił skład znany dotychczas jako Chakalaka, kończąc tym samym wielomiesięczną tułaczkę bez dachu nad głową. Trzon drużyny powstał wszak jeszcze pod koniec ubiegłego roku i nie trzeba było dużo czasu, by Karol "Nitro" Przedpełski i spółka zaczęli osiągać naprawdę ciekawe wyniki. Ba, w lutym otarli się oni nawet o awans do zamkniętych eliminacji do VALORANT Masters, ostatecznie przegrywając po wyrównanym boju z późniejszymi wicemistrzami prestiżowej imprezy z Teamu Heretics.

Kamil "frontside" Moroń w następujących słowach skomentował dołączenie do Illuminar:

Zaczynamy nowy rozdział. Po wyboistej drodze w końcu zostaliśmy docenieni i mamy oparcie w postaci stabilnej organizacji. Jestem przekonany, że dzięki ciężkiej pracą całej drużyny i wsparciu Illuminar Gaming uda nam się zrealizować nasze cele. Trzymajcie kciuki!

Obecnie zespół przygotowuje się do startu drugiego etapu VALORANT Champions Tour 2021. Ten rozpocznie się 30 marca od pierwszych otwartych eliminacji, do których Polacy przystąpią już pod banderą Illuminar. Główny cel to oczywiście wywalczenie jednego z czterech biletów na finały zawodów Challengers dla regionu EMEA, które będą bezpośrednią przepustką na VALORANT Masters 2. Przypomnijmy, że ten ostatni turniej odbędzie się między 24 a 30 maja w Rejkiawiku.

Z kolei Head of Esports w Illuminar Gaming, Fryderyk "Veggie" Kozioł o zakontraktowaniu nowej dywizji powiedział:

Potwierdzam ploteczki! BOOM Chakalaka i mamy dywizję VALORANT w Illuminar. Cieszę się, że IHG po raz kolejny jest jedną z pierwszych organizacji w Polsce, która inwestuje w świeżą grę esportową i liczę na to, że nasza inwestycja pomoże rozwinąć się całej scenie. Chłopaki są mocno zmotywowani i nastawieni na osiąganie dobrych wyników na poziomie europejskich rozgrywek. Dodatkowo Dominik, który posiada bogaty know-how zdobyty jeszcze za czasów THOSE GUYS, dobrze wpasowuje się w nasze struktury menadżerskie. Będzie co grać, a nasi fani będą mieli co oglądać. Spike podłożony!

Skład Illuminar Gaming prezentuje się następująco:

  • Grzegorz "GRUBINHO" Ryczko
  • Karol "Nitro" Przedpełski
  • Kamil "frontside" Moroń
  • Sebastian "snikk" Kamiński
  • Kacper "AjMERiTO" Barszcz
  • Dominik "NeroIntegrate" Dąbrowski – menadżer