Już w ten weekend odbędą się play-offy Winter Circuit należącego do Apex Legends Global Series, ale to nie koniec dobrych wieści dla fanów battle royale'a spod znaku EA Sports. Deweloper gry poinformował dziś bowiem o szczegółach kulminacyjnej części sezonu, jaką będzie ALGS Championship.

Zmagania ze względów bezpieczeństwa toczyć będą się w przestrzeni internetu, a co za tym idzie – z podziałem na regiony. Niemniej stawka jest naprawdę ogromna, bo na całe wydarzenie przewidziano aż milion dolarów do podziału między najlepszych uczestników. Kibiców w naszym kraju z pewnością najbardziej interesować będzie walka w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) – te obszary świata utworzą jeden z pięciu regionów, w których odbędą się mistrzostwa. Tam zobaczymy 40 uczestników, z czego pięciu wyłonią kwalifikacje ostatniej szansy. Te zaplanowane są na 23-25 kwietnia, a rejestracja otworzy się już w najbliższy poniedziałek pod tym adresem.

Główna część zawodów w różnych częściach globu rozpocznie się w różnych dniach. Zmagania w EMEA oraz Ameryce Południowej toczyć się będą od 1 do 13 czerwca. Składać się na nie będą trzy dni fazy grupowej oraz finałowa rozgrywka – dla naszego kontynentu zaplanowana na 12 czerwca, za oceanem zaś dzień później. Triumfator turnieju wzbogaci się o 102 tysiące dolarów oraz stanie przed szansą zgarnięcia dodatkowych 4,8 tysięcy za największą liczbę zabójstw podczas finału. Transmisja z wydarzenia będzie prowadzona na platformach Twitch oraz YouTube!