STS
fot. ESL Polska

ESL tworzy globalny ekosystem esportowy dla gier mobilnych

ESL Gaming ogłosiło dziś nowy ekosystem dla mobilnego esportu. Dzięki niemu gracze zyskają możliwość rywalizacji w tak popularnych tytułach, jak: Asphalt 9: Legends, Brawl Stars, Clash of Clans, Clash Royale, Legends of Runeterra, PUBG Mobile oraz League of Legends: Wild Rift. Co istotne, ESL Mobile zaoferuje możliwość rywalizacji zawodnikom z ponad 80 państw. Na początek […]

ESL Gaming ogłosiło dziś nowy ekosystem dla mobilnego esportu. Dzięki niemu gracze zyskają możliwość rywalizacji w tak popularnych tytułach, jak: Asphalt 9: Legends, Brawl Stars, Clash of Clans, Clash Royale, Legends of Runeterra, PUBG Mobile oraz League of Legends: Wild Rift.

Co istotne, ESL Mobile zaoferuje możliwość rywalizacji zawodnikom z ponad 80 państw. Na początek ekosystem będzie funkcjonował w trzech regionach – Ameryce Północnej, Europie oraz  na obszarze Azji i Pacyfiku. W związku z tym ESL nawiązało współpracę z czołowymi wydawcami i twórcami gier takimi, jak: Gameloft, Riot, Supercell czy Tencent.

Jak dokładnie działa nowy ekosystem będziemy mogli sprawdzić już w kwietniu. Wtedy bowiem ruszy ESL Mobile Spring 2021. Sezon ten będzie podzielony na dwa poziomy rozgrywek. Pierwszym będzie ESL Mobile Open, gdzie swoich sił będą mogli spróbować gracze na każdym poziomie umiejętności. Z kolei ESL Mobile Challenge będzie poziomem przeznaczonym dla największych organizacji, a także dla osób, którym uda się osiągnąć najlepsze wyniki w ESL Mobile Open.

Co istotne, pierwszy sezon będzie w całości rozgrywany online. Kolejne finały mają już jednak odbywać się przy udziale publiczności. W sumie ESL Mobile zamierza w tym roku przeznaczyć na pulę nagród ponad 650 tysięcy dolarów.

– ESL słynie z tworzenia ekosystemów esportowych dla wielu różnych tytułów i typów gier. Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać to pionierskie podejście w obszarze mobilnego esportu. Gry mobilne osiągnęły bezprecedensową popularność na całym świecie, a ESL zapewni graczom i fanom odpowiedni ekosystem do rywalizacji i śledzenia rozgrywek – skomentował zmiany Kevin Rosenblatt, współzarządzający ESL North America.

Terminy zawodów:

  • 12 kwietnia – 6 maja 2021 roku: Mobile Open Play (Ladder #1)
  • 7–8 maja 2021 roku: Mobile Open Play-In Weekend (Ladder #1)
  • 10 maja – 3 czerwca 2021: Mobile Open Play (Ladder #2)
  • 4 – 5 czerwca 2021 roku: Mobile Open Play-In Weekend (Ladder #2)
  • 15 czerwca – 7 lipca 2021: Sezon zasadniczy Mobile Challenge
  • 17 – 18 lipca i 22 – 23 lipca: Finały Mobile Challenge

Więcej szczegółów dotyczących nowego ekosystemu znajduje się pod tym adresem. Zainteresowanych zachęcamy również do śledzenia profili ESL Mobile na Twitterze i Instagramie.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
LPL Nike

LPL cenzuruje logo Nike. Powodem chińskie obozy w regionie Xinjiang?

Od kilkunastu miesięcy na światło dzienne wychodzą coraz to kolejne informacje o licznych obozach w regionie Xinjiang w Chinach. Według zachodnich med...