Już dziś rusza drugi etap zmagań w ramach cyklu VALORANT Champions Tour 2021. Niemniej jeszcze na kilka godzin przed rozpoczęciem rywalizacji niektóre formacje kompletują swoje składy – w takiej sytuacji znalazł się m.in. Team Finest.

Ekipa, której członkiem jest Michał "MOLSI" Łącki od dawna ma problemy ze znalezieniem piątego gracza. Jeszcze do niedawna wydawało się, że tym na dłużej pozostanie Alexandre "xms" Forté, ale Francuz po zaledwie dwóch tygodniach zdecydował się odejść do Alliance. Niemniej to stało się jeszcze na początku marca, a mimo to Finest nie zdołało znaleźć zastępstwa. W związku z tym podczas ruszającego VCT drużynę wesprze Kamil "baddyG" Graniczka, który został wypożyczony z Ballisty Esports. 19-latek jeszcze do niedawna łączony był z transferem do EXCEL ESPORTS, ale od wczoraj wiemy już, że brytyjska organizacja ostatecznie nie znalazła dla niego miejsca.

– Finalnie EXCEL zdecydowało się na innego zawodnika, który bardziej pasował do ich koncepcji – przyznał Graniczka w opublikowanym przez siebie oświadczeniu. – W tym samym czasie Ballista rozpoczęła poszukiwania piątego gracza i zdecydowała się zagrać z nim, przez co musiałem znaleźć zespół, z którym zagram VCT. Najbliższe dwa turnieje kwalifikacyjne zagram jako stand-in w Team Finest. Po zakończonych kwalifikacjach rozważę wszystkie oferty i podejmę decyzję odnośnie do mojej przyszłości. Jeszcze raz dziękuję Balliście za sprawne działanie i możliwość rozegrania zbliżających się kwalifikacji z zespołem Finest, a chłopakom życzę powodzenia! – dodał.

W tej sytuacji skład Teamu Finest prezentuje się następująco:

  • Ben „RECIDENT” Battash
  • Gilad „ALIVE” Hakim
  • Daniel „ponkt” Punkt
  • Michał „MOLSI” Łącki
  • Kamil "baddyG" Graniczka – zmiennik
  • Peter „Spin” Bradford – trener

Tymczasem sama Ballista jeszcze dziś ma zaprezentować nam swój nowy nabytek. Niewykluczone, że tym będzie Sebastian "NEEX" Trela, który już teraz znajduje się w składzie ekipy zarejestrowanym na oficjalnej stronie VALORANT Champions Tour.