Kilka godzin temu oficjalne potwierdzono, że Kamil „baddyG” Graniczka opuszcza Ballistę Gaming na zasadzie wypożyczenia. Niemniej luka po 19-latku została już zapełniona – i to nie przez byle kogo, bo nowym nabytkiem polskiej ekipy okazał się Sebastian "NEEX" Trela.

24-latek przez lata związany był ze sceną Counter-Strike'a, gdzie reprezentował barwy takich organizacji, jak m.in. PRIDE, Izako Boars oraz Pompa Team. W pewnym momencie Polak spróbował nawet swoich sił w drużynie międzynarodowej, wiążąc się w grudniu 2019 roku ze SMASH Esports. W zespole tym nie osiągnął jednak większych sukcesów i już pięć miesięcy później opuścił go, by po krótkim czasie całkowicie pożegnać się z CS:GO. Wtedy też jego uwagę przyciągnął VALORANT, w którym pierwsze kroki stawiał u boku Patryka "paTiTka" Fabrowskiego. Ich drogi rozeszły się jednak, gdy ten drugi trafił do G2 Esports.

Trela z kolei w sierpniu ubiegłego roku podpisał kontrakt z czeskim Entropiq, pod którego skrzydła trafił wraz z Michałem "MOLSIM" Łąckim. Oczekiwania względem tamtej ekipy były spore, ale nie udało się ich spełnić, zaś gwoździem do trumny był brak awansu na VALORANT First Strike. Wraz z początkiem 2021 roku formacja przesunęła więc cały dotychczasowy skład, w tym NEEXA, na ławkę rezerwowych, by potem rozstać się z nim definitywnie. Od tego czasu Trela pozostawał bez stałego zatrudnienia i do gry powraca dopiero dziś. I to dosłownie dziś, bo już za kilka godzin on i jego nowi koledzy rozpoczną grę w eliminacjach do drugiego etapu VALORANT Champions Tour 2021.

Skład podległej Ballista Esports sekcji VALORANTA prezentuje się następująco:

  • Jakub „qxv” Sawicki
  • Michał „Buld” Sokal
  • Mateusz „Morfan” Świętochowski
  • Przemek „Kereme” Bogdanowicz
  • Sebastian "NEEX" Trela
  • Kamil „Kamiseqq” Lepper
  • Daniel „YaotziN” Roczniak – trener