Spośród wszystkich Polaków, którzy we wtorek przystępowali do otwartych eliminacji do VALORANT Challengers, tylko jeden osiągnął swój cel. Patryk "starxo" Kopczyński, bo o nim tu mowa, oraz jego koledzy z Acend na przestrzeni trzech dni zmagań ani razu nie doznali goryczy porażki.

Acend nie do zatrzymania, klątwa już tak

Co więcej, triumfatorzy niedawnego europejskiego VALORANT Masters nie stracili nawet mapy, wygrywając wszystkie sześć spotkań wynikiem 2:0! W takim stosunku wyższość ekipy Polaka musiało uznać m.in. Vodafone Giants, z którym wygrana dała Acend upragniony awans do zamkniętych eliminacji, a także Team Vitality. Dzięki triumfowi nad podopiecznymi francuskiej organizacji starxo i spółka otrzymają w zamkniętym etapie wyższe rozstawienie. Niestety tyle samo szczęścia nie miała klątwa, która była już o krok od dołączenia do czołowej ósemki, ale rzutem na taśmę poległa na decydującym Ascent 12:14, przegrywając właśnie ze wspomnianym Vitality.

Lista uczestników zamkniętych eliminacji do VALORANT Challengers:

Acend Alliance FPX Guild Esports
Team Heretics Ninjas in Pyjamas Opportunists Team Vitality

Zamknięte eliminacje do VALORANT Challengers rozegrane zostaną między 6 a 9 kwietnia. Ostatecznie awans na finałowy turniej regionu EMEA uzyskają dwie najlepsze drużyny.