Od startu pierwszych zamkniętych eliminacji do VALORANT Challengers dzielą nas jeszcze cztery dni, ale mimo to organizatorzy już dziś postanowili zaprezentować harmonogram zmagań oraz pary. Tym samym poznaliśmy także pierwszego oraz potencjalnych kolejnych rywali Acend.

Droga Acend do awansu

Pierwszą przeszkodą na drodze drużyny Patryka "starxo" Kopczyńskiego będą Ninjas in Pyjamas, którzy nie mają raczej miłych wspomnień z poprzedniego starcia z Polakiem i jego kolegami. Wszak to właśnie oni wyrzucili NIP za burtę niedawnego VALORANT Masters już w fazie grupowej i tym razem przystąpią do meczu jako faworyci. Jeżeli Acend faktycznie uda się wygrać, to w kolejnym spotkaniu, którego stawką będzie przepustka na finały europejskiego Challengers, stanie naprzeciwko Guild Esports lub też Alliance. Oba zespoły również nie zawojowały niedawnej mistrzowskiej imprezy – szczególnie tyczy się to podopiecznych szwedzkiej organizacji, dla których przygoda także zakończyła się już na etapie grupowych zmagań.

Harmonogram zamkniętych eliminacji do VALORANT Challengers:

6 kwietnia
16:00 Acend vs Ninjas in Pyjamas BO3
19:00 Guild Esports vs Alliance BO3
7 kwietnia
16:00 Team Heretics vs Opportunists BO3
19:00 FPX vs Team Vitality BO3
8 kwietnia
16:00 pierwszy półfinał BO3
19:00 drugi półfinał BO3
9 kwietnia
19:10 finał BO5

Zamknięte eliminacje do VALORANT Challengers rozegrane zostaną między 6 a 9 kwietnia. Ostatecznie awans na finałowy turniej regionu EMEA uzyskają dwie najlepsze drużyny.