W trzeciej rundzie drabinki przegranych play-offów League of Legends European Championship 2021 Rogue podejmowało FC Schalke 04. Łotrzyki zaprezentowały o wiele lepszą grę niż tydzień temu i wyeliminowały zespół Erberka „Giliusa” Demira z rozgrywek.

Rogue 3:1 FC Schalke 04
RGE 1:0 S04
Odoamne
Karma
Broken Blade
Irelia
Inspired
Lillia
Gilius
Udyr
Larssen
Tristana
Abbedagge
Azir
Hans sama
Ashe
Neon
Xayah
Trymbi
Rell
LIMIT
Alistar

W drafcie podopieczni Dylana Falco postawili wszystko na komfort, wybierając m.in. słynną Irelię dla Sergena „Broken Blade'a” Çelika, która jednocześnie jest kontrą Karmy. Pierwszą krew mogliśmy zobaczyć dopiero w 9. minucie. Nagroda za tę eliminację trafiła na konto Stevena „Hans samy” Liva po udanej akcji na dolnej alei. Dzięki temu chwilę później Łotrzykom udało się przejąć Herolda, który zapewnił dodatkowe fundusze ich midlanerowi.

Reprezentanci niemieckiego klubu sportowego postawili jednak na zabójstwa, wyłapując najpierw odizolowanego Kacpra „Inspireda” Słomę a następnie Andreia „Odoamne” Pascu. Rogue mimo wszystko zdobyło pierwszego smoka, a Schalke zrewanżowało i zabiło drugiego Herolda w grze.

Do 22. minuty żadnej z drużyn nie udało się zbudować większej przewagi w złocie. Sytuacja jednak zmieniła się po tym, jak Hans Sama wyłapał wspierającego drużyny. Z tej jednej wpadki Łotrzykom udało się zniszczyć aż dwie wieże.  W pierwszej większej walce drużynowej Rogue z pomocą świetnej inicjacji Trymbiego udało się wyeliminować wszystkich przeciwników. Emil „Larssen” Larsson zgarnął w tej akcji quadrę, a jego ekipa w mgnieniu oka skierowała się w stronę wrogiego Nexusa i zakończyła tę grę w 27. minucie.

RGE 0:1 S04
Odoamne
Gnar
Nocturne Broken Blade
Nocturne
Inspired
Udyr
Gilius
Hecarim
Larssen
Viktor
Abbedagge
Ryze
Hans sama
Kalista
Neon
Kai'Sa
Trymbi
Gragas
LIMIT
Rell

Już w 5. minucie mogliśmy zobaczyć pierwsze zabójstwo za sprawą ganku Inspireda na dolnej alei. Nagroda z tej eliminacji powędrowała na konto wspierającego. Gilius i Felix „Abbedagge” Braun starali się odpowiedzieć na topie oraz midzie, jednak nie uzyskali nic oprócz spalonego błysku Larssena. Pierwszego smoka zgarnęło Rogue za sprawą Inspireda w 13. minucie. Pięć minut później, dzięki inicjacji Broken Blade'a i łańcuchowi kontroli tłumu, Schalke udało się wygrać pierwszą walkę i przejąć drugiego smoka w tym spotkaniu. Ryze w trakcie tej potyczki zyskał dwie eliminacje, co nie wróżyło nic dobrego dla Łotrzyków w późniejszej fazie gry.

Jego ogromne obrażenia można było zobaczyć, kiedy obie ekipy starły się przy Baronie. Drużyna Larssena nie miała żadnych szans i straciła aż czterech zawodników podczas walki. Od tego momentu szala zwycięstwa zaczęła bardzo szybko przechylać się na korzyść niemieckiego klubu sportowego. W 32. minucie Schalke wyłapało przeciwnego leśnika i skierowało się w stronę Barona. Po zabiciu potwora Dino „LIMIT” Tot znalazł idealną flankę na Łotrzykach i zapewnił kolejne zabójstwa swoim kolegom z drużyny. Parę minut później jego ekipa zapewniła sobie także duszę piekielnego smoka.

Przed czterdziestą minutą gry Odoamne znalazł świetną inicjację zarówno na strzelcu, jak i midlanerze przeciwników. Dzięki temu Rogue mogło przymierzyć się do przechwycenia fioletowego wzmocnienia, jednakże ostatecznie musiało się wycofać. Chwilę później Schalke przejęło Starszego Smoka oraz Barona, po czym ruszyło na ostatnią w tej grze potyczkę. Matúš „Neon” Jakubčík błyskawicznie usunął toplanera rywali, co pozwoliło wyrównać wynik tej serii.

RGE 1:0 S04
Odoamne
Urgot
Broken Blade
Wukong
Inspired
Hecarim
Gilius
Udyr
Larssen
Syndra
Abbedagge
Viktor
Hans sama
Kalista
Neon
Kai'Sa
Trymbi
Gragas
LIMIT
Rell

Z draftu obu drużyn można było wyczytać, że będzie nas czekać więcej akcji we wczesnej fazie gry i tak też się stało. Pierwsza krew padła już w czwartej minucie, a stało się to ponownie na dolnej alei. Tym razem jednak beneficjentem był Gilius. Chwilę później Łotrzyki zemściły się na przeciwnikach, zabijając ich strzelca i wspierającego.

Ekipa Giliusa wypatrzyła samotnego Hans samę na górnej alei i zainwestowała aż dwa teleporty w jego eliminację. Dodatkową nagrodą był Odoamne, który również się tam pojawił, by pomóc swojemu koledze. Chwilę później, po udanej akcji na bocie, Inspired zgarnął pierwszego smoka dla Rogue. Dzięki Heroldowi i świetnej dyspozycji francuskiego strzelca Schalke znalazło się w poważnym deficycie złota przed 20. minutą spotkania.

W 26. minucie polskiemu leśnikowi udało się podkraść piekielnego smoka, jednak jego drużyna przypłaciła za to życiem. Dzięki tej heroicznej akcji Łotrzyki miały na koncie już trzy potwory i były o krok od zapewnienia sobie duszy. Reprezentanci niemieckiej organizacji czuli się więc zobligowani do walki o czwartą kreaturę. Ten teamfight jednak przegrali, oddając ekipie Larssena darmowego Barona, a chwilę później także prowadzenie w serii.

 

RGE 1:0 S04
Odoamne
Kennen
Broken Blade
Karma
Inspired
Udyr
Gilius
Hecarim
Larssen
Lucian
Abbedagge
Ryze
Hans sama
Kalista
Neon
Kai'Sa
Trymbi
Rell
LIMIT
Gragas

Czwarta mapa znowu rozpoczęła się pierwszą eliminacją dla Giliusa, a jego ofiarą w 5. minucie został Trymbi. Dwie minuty później Abbedagge również odwiedził dolną alejkę i pomógł posłać Hans samę do grobu. Inspired skupił się jednak na innym aspekcie – przejmowaniu potworów w dżungli. Polak zgarnął dla swojej ekipy pierwszego smoka oraz Herolda. W 16. minucie Inspired wraz z Trymbim popisali się wspaniałą koordynacją i zaliczyli dwa zabójstwa na górnej alejce.

Larssen z drugiej strony wyglądał na nieco zagubionego. Dwukrotnie dał się wyłapać przeciwnikom i oddał im darmowe eliminacje, co utrudniło rozgrywkę dla Rogue. W 20. minucie obie drużyny spotkały się w okolicach smoka, gdzie Gilius po raz kolejny wykazał się swoimi umiejętnościami kradzieży potworów i przejął piekielnego smoka dla Schalke.

We wspaniałej walce na środkowej alei w 22. minucie Łotrzyki wyeliminowały trzech graczy przeciwnego zespołu. To pozwoliło im przejąć fioletowe wzmocnienie Barona Nashora i zwiększyć swoją przewagę w złocie. W 30. minucie, kiedy miało dojść do ostatniej walki o smoczą duszę, Trymbi zaskoczył rywali świetną inicjacją. Po wygranej walce Rogue mogło zwrócić się w stronę wrogiego Nexusa i zakończyć tę serię.


Kolejne spotkanie w ramach play-offów LEC 2021 Spring czeka nas dopiero za tydzień. W finale drabinki przegranych Rogue Kacpra „Inspireda” Słomy i Adriana „Trymbiego” Trybusa podejmie G2 Esports. Po więcej informacji dotyczących wiosennej rundy LEC zapraszamy do naszej relacji tekstowej: