Od kilku lat magazyn Forbes publikuje listę 30 Under 30. Jej zadaniem jest wyróżnienie osób przed 30. rokiem życia, które są np. wpływowe w danej dziedzinie życia lub w znacznym stopniu przyczyniły się do jej spopularyzowania. A piszemy o tym nie bez powodu, bo w tegorocznej odsłonie znalazło się miejsce także dla esportowych akcentów.

Esportowcy wyróżnieni przez Forbes wraz z postaciami pokroju Rashforda

Wśród ludzi, na których uwagę zwróciło amerykańskie pismo, znaleźli się bowiem m.in. reprezentant dywizji League of Legends w Cloud9, Luka "Perkz" Perković, Mathieu "ZywOo" Herbaut z ekipy Counter-Strike'a w Teamie Vitality, a także Lasse Aukusti "MATUMBAMAN" Urpalainen, czyli członek składu Doty 2 w Teamie Secret. Trio to umieszczone zostało w zdecydowanie niebanalnym gronie, bo poza nimi w kategorii "sport i gry" wyróżnienia otrzymali również napastnik Manchesteru United i reprezentacji Anglii w piłce nożnej, Marcus Rashford, a także druga rakieta świata według rankingu ATP, Daniil Medvedev.

Na tym powiązania z esportem się nie kończą, bo Forbes zwróciło uwagę również na Nicolaia "dev1ce'a" Reedtza z ekipy CS:GO w Astralis. Ten znalazł się na liście 30 Under 30 już rok temu, teraz zaś wraz z Luką Dončiciem, koszykarzem z NBA, oraz Adą Hegerberg, zdobywczynią Złotej Pilki dla najlepszej piłkarski na świecie, umieszczono go w tzw. All-Star Alumni, czyli grupie osób, które spośród wszystkich wybranych przed rokiem w największym stopniu spełniły pokładane w nich oczekiwania.

Pełną europejską listę 30 Under 30 w kategorii "sport i gry" znaleźć można pod tym adresem.